Технології роблять нас допитливішими – дослідження Lenovo

Компанія Lenovo провела дослідження на 10 світових ринках щодо ролі технологій у повсякденному житті людей і суспільстві загалом. 89% опитаних вважають, що технології поліпшили їхнє життя. 70% респондентів вважає, що доступ до технологій  робить їх більш допитливими.

В межах дослідження було опитано понад 15 тис. людей зі США, Мексики, Бразилії, Китаю, Індії, Японії, Великобританії, Німеччини, Франції та Італії. Дев’ятеро з десяти респондентів, тобто 89% опитаних, вважають, що технології поліпшили їхнє життя. Мова йде не тільки про спрощення рутинних завдань, таких як електронне листування або ж надсилання фото чи відео, але й про значний вплив на людські якості.

35% опитаних переконані, що технології розвивають чуйність та співчутливість. Ймовірно, значний вплив на це має бурхливий розвиток соціальних мереж і платформ для обміну відео. Вони дають можливість зв’язуватися з людьми інших країн і культур та отримувати уявлення про їхнє життя через публікації в соціальних мережах, відео та інший контент. Технологічне «вікно» у світ життя інших людей, на думку 70% респондентів, робить їх більш допитливими.

Третина (32%) опитаних вважають, що технології роблять нас більш схильними до благодійності. Це результат поширення благодійних платформ, що дозволяють людям робити онлайн-пожертви та ділитися інформацією про свою доброчинність у соціальних мережах.

«Технології часто звинувачують у тому, що вони негативно впливають на людську емпатію – вроджену здатність більшості людей виявляти і розуміти емоції та переживання одне одного. Однак, використання технологічного прогресу для позитивних цілей може сприяти обміну досвідом, який розвиває співчуття і спонукає людей до дій», – коментує психолог Джоселін Брюер (Jocelyn Brewer).

Один із учасників дослідження зауважив: «VR-технології дають можливість тим, хто вважає світ ідеальним, зрозуміти реальність інших людей. Це дозволяє їм усвідомити біль та страждання, які деякі люди переживають щодня».

 

Звичайно, у медалі дві сторони, тож деякі респонденти відчувають, що технології можуть й віддаляти людей. 60% опитаних погодилися з тим, що стають більш схильними до засудження інших через призму соціальних мереж. Швидкість інтернету має свої недоліки. Наприклад, 43% респондентів вважають, що технології роблять нас менш толерантними. Згубний вплив опитані також вбачали в тому, що інновації можуть робити людей більш ледачими та егоїстичними, з цим погодилися 59% та 49% респондентів відповідно.

Національні особливості сприйняття впливу технологій

Дослідження проводили в усьому світі, що виявило цікаві національні особливості сприйняття технологій. Наприклад, у Бразилії, Індії та Китаї найбільше вірять у позитивний вплив на людські цінності. 90% респондентів у Китаї вважають, що технології VR здатні підвищити чуйність, цей показник знижується в Індії та Бразилії до 88% та 81% відповідно. У Японії, яку традиційно вважають технологічно розвиненою, лише половина (51%) респондентів вірять у позитивний вплив VR на чуйність, а в Німеччині цей показник найнижчий – 48%.