Техніка

Топ-15 найкращих програм для створення відео

Змонтувати стильне відео з вечірки, редагувати записи, що назнімкували під час спортивних подій чи просто додати ефектів і музики до власних роликів для соцмереж? Так, багато що можна зробити просто на смартфоні, але якщо хочеться більше, то варто згадати про спеціальні програми для обробки відео.

Наразі існує величезна кількість відеоредакторів. Для початку потрібно визначити, чи відповідає програма системним вимогам вашого комп’ютера. Для складніших завдань і професійних програм потрібна, звісно, достатня кількість оперативної пам’яті і потужний процесор. Інакше процес редагування відео може, як то кажуть, «пригальмовувати».

Є редактори, які підійдуть новачкові, наприклад, відеоредактор Windows Movie Maker, Pinnacle Studio, Bolide Movie Creator, а все тому, що в них не так багато функціоналу й вони цілком підійдуть для простої обробки домашнього відео. Також подібні редактори не вимогливі до «заліза».

Є чимало простих програм і для створення відео онлайн, достатньо вбити цей запит у пошукові системи. Якщо ж часу та бажання сидіти за ноутбуком немає, і ви все робите у смартфоні, то варто завантажити й спробувати такі мобільні додатки, як: Movavi Clips, YouCut, VideoShow, PowerDirector, KineMaster, VivaMaster та інші.

Якщо ж ви мрієте перекваліфікуватись із аматора у профі та зробити редагування відео справою свого життя, то почніть вивчати професійні програми для монтажу відео: Edius, Avid, Final Cut, Adobe Premier. Саме на них створюються майже всі програми нашого телебачення. 

Що ж, давайте тепер розглянемо 15 найбільш популярних і доступних програм для відеомонтажу й подивимося, що кожна з них може. 

Sony Vegas Pro  

Це – дуже популярна програма для створення відео. Новачкам, радше за все, інтерфейс здаватиметься занадто складним, але повірте, після декількох уроків і практики, ви зможете відкрити для себе світ набагато більших можливостей, ніж з іншими відеоредакторами. Із Sony Vegas працюють журналісти, з повагою до неї ставляться  веб-розробники, а також звертаються до цієї програми ті, хто вже на шляху переходу від аматорів у профі. 

Отже, про переваги: 1) Зручність обробки відео, аудіо потоків та іншого матеріалу просто на таймлайні; 2) Створення гарячих клавіш для виклику різних команд; 3) Легка робота з кольоровою корекцією як окремих фрагментів, так і всього відео; 4) Повноцінна підтримка імпорту та експорту відеофайлів у mp4, mpeg, avi та навіть тих форматах, які інші відеоредактори не приймають; 5) Просунуті інструменти рендерингу відео з різною частотою кадрів; 6) Вбудований функціонал обробки звукових доріжок; 7) Наявність спеціальних відеоефектів, переходів і фільтрів; 8) Можлива установка додаткових плагінів і модулів, наприклад, для синхронізації звуку з мікрофона та інтершуму; 9) Можливість користуватися багатомовним меню; 10) Створення нескладної графіки та субтитрів.

Для безпроблемної і якісної роботи Vegas Pro бажано мати більш-менш потужний ноутбук або комп’ютер, із достатньою кількістю оперативної пам’яті та не дуже застарілою відеокартою. І зауважте: програма має обмежений термін дії пробної версії й далі затребує встановлення ліцензійного програмного забезпечення.

ВідеоШОУ

Якщо ви шукаєте простіші, але сучасні відеоредактори, то спробуйте – «ВідеоШоу». Пробну версію утиліти, можна завантажити на безкоштовній основі. Програма, звісно, більш аматорська, але водночас – проста і містить чимало інструментів для обробки і створення якісного відеоконтенту. Серед інших переваг:

  • Наявність зручного інтерфейсу; 2) Швидка обрізка відеофайлів;           3) Корисна функція з’єднання великої кількості відео в одне; 4) Безліч вбудованих спецефектів, фільтрів, графічних анімацій і текстового супроводу у вигляді титрів; 5) Можливість додавати й видаляти аудіодоріжки; 6) Здатність завантажувати відео з популярних інтернет-ресурсів; 7) Розміщення готового відео в різноманітних соціальних мережах; 8) Формування кліпів з набору фотографій; 9) Величезна кількість шаблонів титрів з оригінальним дизайном; 10) Наявність мобільної версії редактора, яку ви можете встановити на свій смартфон.

Movavi 

Цей редактор більш відомий і потужніший за попередній. Його перевага в наявності різноманітної кількості функцій і форматів. Також програма може захоплювати відео, наприклад, з екрана робочого столу, іншої програми або камери. Є можливість вбудовувати звуковий супровід. Є формати для YouTube. Інтерфейс програми теж дуже простий. Неважко буде розібратися – за що відповідає та чи та кнопка. Зрештою, є майже все: можливість працювати з титрами, фільтрами, переходами, оптичною стабілізацію, корекцією кольору та вирізати об’єкти, зняті на рирі.

Існує дві версії: безкоштовна і платна, в якій є набагато більше функцій. На офіційному сайті можна подивитися і порівняти платну і безкоштовну версії. 

Читацте також: 5 інноваційних ґаджетів для здоров’я

Серед недоліків: нетривалий період безкоштовної версії; деякі інструменти програми потрібно завантажувати окремо, але це можна зробити в автоматичному режимі.

Відеомонтаж 

Ще одна простенька програмка для обробки відео. Для аматорського монтажу тут є все, що потрібно: зрозумілий інтерфейс і наявність помічника – безперечно бонус до програми. Додати відео, щось обрізати, відкоректувати, додати ефектів, звукового супроводу і зберегти, – з цим тут розібратися досить легко. Є нові дизайнерські титри для відеороликів і функція запису матеріалу з веб-камери. Програма, на жаль, платна, але є безкоштовний термін користування – 10 днів. Утім, тут є мінус: у безкоштовній версії програми на ваш готовий ролик накладатиметься логотип компанії. Тож, якщо вас це не лякає – спробуйте, якщо не підходить, то йдемо далі.

Avidemux 

Avidemux – це безкоштовний і простий редактор відео. Він підтримує безліч форматів, включаючи файли MPEG, сумісні з AVI, DVD, MP4 та ASF, використовуючи різні кодеки. Avidemux доступний для Linux, BSD, Mac OS X та Microsoft Windows. Усі дії в програмі виконуються швидко. Також можна взаємодіяти з мобільними пристроями. Отже, якщо потрібно просто щось обрізати, підтягнути чи додати без складних завдань, то вам сюди.

Читайте також: Додатки для ведення бюджету

Videopad Editor 

Ще одна безкоштовна програма для роботи з відео. Функціонал, звісно, краще, ніж у зовсім аматорських відеоредакторів, але водночас програма є досить простою. Підтримує різні формати. Цілком зрозумілий інтерфейс і наявність потрібного інструментарію, який уможливить виконати необхідні маніпуляції з відеофайлами. У програмі також можна працювати навіть із звуком. Готове відео можна викласти з цієї програми одразу на YouTube.

WOMBLE MPEG VIDEO WIZARD 

Інтерфейс цієї програми, можливо, не найкращий, але він принаймні класично структурований, тобто є бокова панель для перегляду медіаконтенту, подвійний екран для відтворення потрібних відеороликів і для попереднього перегляду вашої роботи, а також таймлайн знизу, куди ви можете додавати відео, фотографії, заголовки і фонову музику. Програма підтримує безліч популярних форматів, а інструментарій уможливлює додавати ефекти, титри, й працювати зі звуком. Навіть якщо ви зовсім новачок у справі відеомонтажу, то вам не потрібно буде багато часу, аби освоїти цю програму. 

Lightworks 

Якщо ж згадувати найкращі програми для створення відео, то перелік буде точно неповним без Lightworks. Можливо, у нас цей відеоредактор не дуже розповсюджений, але на Заході й у США він дуже популярний. Там на ньому монтували такі фільми, як: «Вовк з Волл-стріт», «Хранителі часу», «Авіатор», «Король говорить» та багато інших. Знаючи, що це за фільми, зрозуміло, що повністю перераховувати весь доступний інструментарій немає сенсу, є все потрібне. Програма, звісно, платна, а у пробній версії функціонал представлений не повністю. У безкоштовній версії можна завантажувати відео лише у форматі MPEG-4. І ще один цікавий факт: режисери монтажу, які працюють в Lightworks, не раз перемагали в технічних номінаціях таких відомих премій, як «Оскар» та «Еммі». Напевно, цей аргумент говорить сам за себе. Отже, незалежно від того, чи потрібно вам робити відео для соціальних медіа або власний короткометражний фільм, Lightworks безперечно впорається з цим! 

Pinnacle

Ще один відомий у всьому світі аматорський відеоредактор, який розповсюджується безкоштовно. Програма має зручний і зрозумілий для новачків інтерфейс. Тут можна знайти всі базові монтажні фішки. Працювати можна з кожним кадром окремо. Ролики можна створювати навіть з фотографій, додаючи титри та переходи. Є можливість завантажувати готове відео одразу на YouTube. Отже, якщо у вас є бажання почати з чогось простенького, але цікавого, то вам сюди. 

Jahshaka  

Програма працює на різних операційних системах: Linux, Windows і OSX та в інших ОС. Це система нелінійного відеомонтажу, яка запропонує різні ефекти та прийоми. Програма підтримує практично всі відеоформати, які існують. Jahshaka має кілька модулів для роботи, це: редактор відеоматеріалів, редактор ефективності та аніматор для 3-вимірної графіки. Індивідуально можна настроїти будь-які модулі під себе задля створення власного комфортного інтерфейсу користувача. Аудіоредактор дає змогу працювати над музичним оформленням. Сітьовий модуль уможливлює одночасно організувати роботу для декількох людей. Отже, ця програма розрахована на здебільшого вже просунутих користувачів. У пріоритеті цей відеоредактор для тих, хто бажає створювати ролики з ефектом мультиплікації. 

Windows Movie Maker  

Згадуючи всі свої перші програми для монтування відео, досвідчені любителі, напевно, з посмішкою згадають і Windows Movie Maker. 

Ця програма стоїть на всіх ПК разом із ОС Windows за замовчуванням, і саме з неї багато хто починав чаклувати над своїм «хоум відео». Зараз, з появою потужніших і доступніших конкурентів, про неї дещо забули. Утім, основні переваги незмінні: програма безкоштовна, завжди під рукою і проста в освоєнні. Тут так само можна змонтувати відеоролик, слайд-шоу з фотографій, додати звук, переходити і субтитри. Програма має один великий недолік: формат конвертації вашого відео тут лише один – wmv. Проте файли цього формату зберігають HD якість і важать при цьому зовсім мало, а ще вони дуже швидко завантажуються на YouTube. 

VSDC Free Video Editor 

Якщо говорити про зовсім безкоштовні програми для створення відео, то тут в пригоді вам стане VSDC Free Video Editor. Простий та зрозумілий інтерфейс. Має 5 категорій ефектів: кольорова корекція, трансформація, накладання фільтрів, переходи та інше. Дає змогу робити конвертацію або по-простому «переганяти» відео з одного формату в інший. Також працює з відео та аудіофайлами різних форматів і, відповідно, зберігає змонтовані відео у потрібному форматі та для будь-якого мультимедійного пристрою. Серед інших плюсів: інтегрований менеджер для скачування відео з онлайн-сервісів для подальшої обробки, а також можливість запису відео з монітора. 

AVS Video Editor 

Цей відеоредактор відносять до аматорських, але за своїми  можливостями  він впевнено наближається до професійних. Інтерфейс зрозуміє навіть блогер-новачок або користувач-початківець відеоредакторів.

Серед переваг: 1) Легкість у користуванні для новачків; 2) Повноцінний інструментарій для монтажу та обробки відео / аудіодоріжок; 3) Створення титрів, ефектів, фільтрів; 4) Конвертація у всі популярні формати, зокрема й для мобільних пристроїв; 5) Збереження проєкту у власному форматі та повернення до редагування у будь-який час. 

Corel VideoStudio X10 Pro 

Ще одна дуже популярна програма для відеомонтажу. Серед плюсів: 

1) Наявність всіх можливостей обробки відео та аудіо, потрібних для сучасних програм; 2) Можливість покадрової анімації; 3) Велика кількість шаблонів, доступних для використання; 4) Чудова швидкість обробки та конвертування матеріалів; 5) Конвертація у потрібний формат, що включає мобільні пристрої Apple; 6) Конвертація 2D відео у 3D-формат; 7) Публікація змонтованих роликів на онлайн-відеоресурсах. 

Adobe Premiere Pro 

 Напевно, що в переліку «кращі відеоредактори» пальму першості триматиме Adobe Premiere Pro. Надзвичайно популярна програма у всьому світі. А в поєднанні з Adobe After Effect ви взагалі зможете створювати дива та ефекти на рівні Голлівуду. Звісно, що програма дуже потужна, тому потрібно мати й відповідне системне забезпечення. Також, аби розібратися з інтерфейсом і доступним інструментарієм, доведеться повивчати деякий час відеоуроки на YouTube. Але воно того варте. Програма – практично ідеальна. Ви можете робити з відео все, що схочете. Сотні ефектів і додаткових налаштувань вам у цьому допоможуть. Також у доступі є сервіс під назвою Creative Cloud, куди ви зможете завантажувати нові можливості для програм. Однак варто пам’ятати, що ця програма, як і всі продукти Adobe, має платну підписку на місяць або рік.

Читайте також: Топ-7 подарунків для мандрівників

Отже, ми розповіли, які є програми для створення відео. Їх, звісно, набагато більше, особливо для просунутих користувачів. Загалом же, процес редагування відео має бути простий для новачка і з мінімальним набором потрібних функцій. Для складнішого та якіснішого монтажу варто пам’ятати про потребу потужного комп’ютера чи ноутбука. Якщо ви не є любителем піратських збірок, яких в інтернеті дуже багато, то ціна редактора теж дуже важливий чинник у виборі. Адже варто враховувати, що сучасне програмне забезпечення дороге і не кожен зможе собі його дозволити. Безкоштовні ж програми часто мають неповний функціонал, нетривалий період користування та рекламу всередині. Утім, головне почати, а далі ви точно зрозумієте, з чим і як вам комфортно працювати. Отже, натхнення і тільки класно змонтованих відеороликів!