Гід

10 найцікавіших еко-френдлі готелів світу

Кількість готелів, що позиціонують себе як екологічні, зростає – на це є запит суспільства. При цьому люди не бажають відмовлятися від комфорту, тому розкішних екоготелів значно більше, ніж скромних і бюджетних. У цій статті ми зібрали топ-10 найцікавіших і найпрогресивніших екоготелів та екокурортів Європи й світу.

В них застосовуються енергоощадні технології, в оформленні інтер’єрів переважають природні матеріали, а у меню ресторанів – органічні продукти.

Prince of Wales' Guesthouse

Де: Віскрі, Румунія
Вартість: від 90 євро

Це не просто пафосна назва – власником гостьового дому в Трансильванії справді є принц Уельський. Через свою благодійну організацію він викупив ферму XVIII століття і дав їй нове життя, маючи на меті посприяти збереженню культурної спадщини і традицій. Відтак там було створено тренінговий центр для місцевих громад.

Коли ж заходів немає, будівля використовується як гостьовий дім, в якому акцент зроблено на історії, традиціях й екологічності.

Design & Wine Hotel

Де: Португалія
Вартість: від 65 євро.

Цей португальський екофрендлі-готель – ще й високотехнологічний. Його споруда – це сталева конструкція на сонячних батареях, що обертається за сонцем і вміє економити енергію. А чим «живлять» гостей, поки вони насолоджуються мальовничими краєвидами, зрозуміло з самої назви готелю.

Leitlhof

Де: Італія
Вартість: від 90 євро

Цей екоготель у Доломітових Альпах має 55 кімнат і велику спа-зону, при цьому тут використовуються технології, що мінімізують вплив на довкілля – Leitlhof вважає за свій обов’язок не шкодити клімату.

В рамках екологічної концепції в оздобленні інтер’єрів використано лише натуральні матеріали місцевого походження.

Sápmi Nature Camp

Де: Швеція
Вартість: від $ 785 (пакет на три ночі з екскурсіями, харчуванням і розміщенням).

Швеція – країна, де неабияк дбають про екологію, а Sápmi Nature Camp, що у Шведській Лапландії, в грудні 2019 року отримав нагороду Grand Travel Award як найліпший представник шведського екотуризму-2019. Sápmi Nature Camp – навіть не готель, а «глемпінг» (від слів «гламур» і «кемпінг»). Це новий, дедалі популярніший у туристів тип поселення – щось на кшталт «екокурорту». Концепція Sápmi побудована на традиційній культурі народу саамі: туристи живуть у наметах – «лавву» (обладнаних, одначе, всім, що потрібно для комфорту), знайомляться з побутом саамі, рибалять і їздять на оленях, спостерігають за полярним сяйвом.

The Green House

Де: Великобританія
Вартість: від 130 євро.

«Серйозне ставлення до комфорту, серйозне ставлення до екологічності» – так формулює свою концепцію розкішний екоготель The Green House у Борнмуті. Він реконструйований зі старої вілли та містить 32 кімнати. Екологічність тут помітна в усьому: нагрів води й електрику забезпечують сонячні батареї, меблі виготовлені з дерева, килими – з натуральної вовни від місцевих виробників.

 Найдивовижніше, що автівки, що належать готелю, їздять… на кухонній олії! Гостей же підживлюють місцевим крафтовим пивом та органічним вином.

Six Senses Zil Pasyon

Де: Сейшельські острови
Вартість: від 2000 євро за віллу на одну добу.

Готель, який називають екологічним діамантом Сейшел, розташований на приватному острові й складається з понад 30 вілл з індивідуальними басейнами. Всі споруди екоготелю бережно вписані у рельєф поміж дерев і скель, щоб мінімально порушувати краєвид. У морі багато коралів та риб, можна навіть поплавати у компанії черепах. Але в топ екофрендлі-готелів Six Senses Zil Pasyon потрапив не лише завдяки цьому.

Його команда взяла на себе місію відновити первозданну природу острова: бореться із завезеними видами рослин і висаджує ендемічні, пересаджує на риф корали, навчає місцеву молодь засадам екології.

Tоpas Ecolodge

Де: В'єтнам
Вартість: від 290 доларів за бунгало на двох.

Цей своєрідний екоготель, а точніше – відпочинкова резиденція (lodge), має сертифікат National Geographic Unique Lodges of the World Property. Розташований готель на межі національного парку, а задумувався він як база для туристів, які хочуть познайомитися з побутом етнічних меншин, чиї села розкидані у горах навколо. Кожне з 33 стильних кам’яних бунгало має просторий балкон із видом на гірські вершини й тераси рисових полів. Тут немає ані телевізорів, ані wi-fi, щоби гості могли побути в гармонії з природою.

Релаксувати можна у басейні, так само з розкішним краєвидом, чи під час спа-процедур наприклад, ванн із в’єтнамськими цілющими травами. Є і бунгало на березі річки, у Tоpas Riverside Lodge.

ION Adventure Hotel

Де: Ісландія
Вартість: від 325 євро

Цей бутик-готель розташований поблизу національного парку Тинґветлір, пам’ятки ЮНЕСКО. Нещодавно він отримав премію Boutique Hotel Awards в номінації «екологічність». У дизайні готелю, що містить 45 кімнат, використано місцеві природні матеріали – камінь, застиглу лаву, дерево, а також матеріали, отримані в результаті переробки. В ресторані готують з місцевих органічних продуктів. Гаряча вода у басейн надходить з геотермальних джерел. Чималу роль відіграє й саме розташування готелю  серед лавових полів, неподалік під льодовика.

Lapa Rios Lodge

Де: Коста-Рика
Вартість: від 1150 доларів за віллу.

Резиденція розташована в гущавині тропічного дощового лісу неподалік від океанського узбережжя. Як осередок екологічного туризму вона отримала чимало престижних нагород і сертифікат National Geographic Unique Lodges of the World Property.

Складається вона з 17 бунгало. Просто «з порога» туристи можуть спостерігати за екзотичними тваринами та птахами або ж вирушити вглиб лісу в супроводі професійних гідів.

The Whitepod Eco Resort

Де: Швейцарія
Вартість: від 950 швейцарських франків.

Екокурорт у Швейцарських Альпах пропонує поселення у 18 білосніжних хижках-капсулах, де забезпечено повний комфорт за мінімальних витрат води й електрики. При побудові капсул були використані лише відновлювальні ресурси. Є капсули на двох і для цілої родини, а також люкс-капсули. У кожній є своя ванна, а деколи й індивідуальна сауна. В рамках екологічної концепції курорту продукти закупають у цій самій місцевості, а персонал живе неподалік і добирається на роботу пішки.