10 найцікавіших еко-френдлі готелів світу
В них застосовуються енергоощадні технології, в оформленні інтер’єрів переважають природні матеріали, а у меню ресторанів – органічні продукти.
Prince of Wales' Guesthouse
Це не просто пафосна назва – власником гостьового дому в Трансильванії справді є принц Уельський. Через свою благодійну організацію він викупив ферму XVIII століття і дав їй нове життя, маючи на меті посприяти збереженню культурної спадщини і традицій. Відтак там було створено тренінговий центр для місцевих громад.
Коли ж заходів немає, будівля використовується як гостьовий дім, в якому акцент зроблено на історії, традиціях й екологічності.
Design & Wine Hotel
Цей португальський екофрендлі-готель – ще й високотехнологічний. Його споруда – це сталева конструкція на сонячних батареях, що обертається за сонцем і вміє економити енергію. А чим «живлять» гостей, поки вони насолоджуються мальовничими краєвидами, зрозуміло з самої назви готелю.
Leitlhof
Цей екоготель у Доломітових Альпах має 55 кімнат і велику спа-зону, при цьому тут використовуються технології, що мінімізують вплив на довкілля – Leitlhof вважає за свій обов’язок не шкодити клімату.
В рамках екологічної концепції в оздобленні інтер’єрів використано лише натуральні матеріали місцевого походження.
Sápmi Nature Camp
Швеція – країна, де неабияк дбають про екологію, а Sápmi Nature Camp, що у Шведській Лапландії, в грудні 2019 року отримав нагороду Grand Travel Award як найліпший представник шведського екотуризму-2019. Sápmi Nature Camp – навіть не готель, а «глемпінг» (від слів «гламур» і «кемпінг»). Це новий, дедалі популярніший у туристів тип поселення – щось на кшталт «екокурорту». Концепція Sápmi побудована на традиційній культурі народу саамі: туристи живуть у наметах – «лавву» (обладнаних, одначе, всім, що потрібно для комфорту), знайомляться з побутом саамі, рибалять і їздять на оленях, спостерігають за полярним сяйвом.
The Green House
«Серйозне ставлення до комфорту, серйозне ставлення до екологічності» – так формулює свою концепцію розкішний екоготель The Green House у Борнмуті. Він реконструйований зі старої вілли та містить 32 кімнати. Екологічність тут помітна в усьому: нагрів води й електрику забезпечують сонячні батареї, меблі виготовлені з дерева, килими – з натуральної вовни від місцевих виробників.
Найдивовижніше, що автівки, що належать готелю, їздять… на кухонній олії! Гостей же підживлюють місцевим крафтовим пивом та органічним вином.
Six Senses Zil Pasyon
Готель, який називають екологічним діамантом Сейшел, розташований на приватному острові й складається з понад 30 вілл з індивідуальними басейнами. Всі споруди екоготелю бережно вписані у рельєф поміж дерев і скель, щоб мінімально порушувати краєвид. У морі багато коралів та риб, можна навіть поплавати у компанії черепах. Але в топ екофрендлі-готелів Six Senses Zil Pasyon потрапив не лише завдяки цьому.
Його команда взяла на себе місію відновити первозданну природу острова: бореться із завезеними видами рослин і висаджує ендемічні, пересаджує на риф корали, навчає місцеву молодь засадам екології.
Tоpas Ecolodge
Цей своєрідний екоготель, а точніше – відпочинкова резиденція (lodge), має сертифікат National Geographic Unique Lodges of the World Property. Розташований готель на межі національного парку, а задумувався він як база для туристів, які хочуть познайомитися з побутом етнічних меншин, чиї села розкидані у горах навколо. Кожне з 33 стильних кам’яних бунгало має просторий балкон із видом на гірські вершини й тераси рисових полів. Тут немає ані телевізорів, ані wi-fi, щоби гості могли побути в гармонії з природою.
Релаксувати можна у басейні, так само з розкішним краєвидом, чи під час спа-процедур – наприклад, ванн із в’єтнамськими цілющими травами. Є і бунгало на березі річки, у Tоpas Riverside Lodge.
ION Adventure Hotel
Цей бутик-готель розташований поблизу національного парку Тинґветлір, пам’ятки ЮНЕСКО. Нещодавно він отримав премію Boutique Hotel Awards в номінації «екологічність». У дизайні готелю, що містить 45 кімнат, використано місцеві природні матеріали – камінь, застиглу лаву, дерево, а також матеріали, отримані в результаті переробки. В ресторані готують з місцевих органічних продуктів. Гаряча вода у басейн надходить з геотермальних джерел. Чималу роль відіграє й саме розташування готелю – серед лавових полів, неподалік під льодовика.
Lapa Rios Lodge
Резиденція розташована в гущавині тропічного дощового лісу неподалік від океанського узбережжя. Як осередок екологічного туризму вона отримала чимало престижних нагород і сертифікат National Geographic Unique Lodges of the World Property.
Складається вона з 17 бунгало. Просто «з порога» туристи можуть спостерігати за екзотичними тваринами та птахами або ж вирушити вглиб лісу в супроводі професійних гідів.
The Whitepod Eco Resort
Екокурорт у Швейцарських Альпах пропонує поселення у 18 білосніжних хижках-капсулах, де забезпечено повний комфорт за мінімальних витрат води й електрики. При побудові капсул були використані лише відновлювальні ресурси. Є капсули на двох і для цілої родини, а також люкс-капсули. У кожній є своя ванна, а деколи й індивідуальна сауна. В рамках екологічної концепції курорту продукти закупають у цій самій місцевості, а персонал живе неподалік і добирається на роботу пішки.