Гід

5 маловідомих але мальовничих міст Німеччини

Обрати 5 найкращих німецьких міст — все одно, що обрати 5 улюблених музичних композицій: як мінімум, ще десятків три до списку не потраплять, а куди ж без них. Тому називаємо перші, що спадають на думку — і поїхали

Увага! Авторка цієї статті давно і надійно закохана у німецьку історію, архітектуру, транспортну систему, сосиски й пиво. Ця любов є висококонтагіозною, передається через тексти, фотографії та може викликати ускладнення у вигляді купівлі квитків на літак.

Любек

Місто Любек

Любек — це не просто найбільший німецький порт на Балтійському морі. Це засноване ще у 1143 році й оточене з усіх боків водою неймовірної краси місто довгий час мало статус самостійного державного утворення. Весь історичний центр занесений до переліку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО, що не дивно, адже тут збереглося безліч готичних, барокових та ренесансних архітектурних пам’яток, деякі з яких датуються XIII століттям. Це і велична церква Діви Марії (Marienkirche), і одна з найстаріших та найбільших ратуш Німеччини Lübecker Rathaus, і перша цегляна споруда в Балтійському регіоні — міський собор Lübecker Dom завдовжки 130 метрів. Ви побачите головний архітектурний символ Любека і одну з найвідоміших споруд Німеччини — Голштинські ворота (Holstentor), поблукаєте вигнутими вуличками, що роблять місто схожим на скелет риби, і численними вузькими переходами між ними, які щоразу заводять у нові цікаві дворики… І не забувайте про море. Словом, недаремно слово «Любек» так схоже на «любов».

Чим дістатися: Літаком компанії Wizz Air до Гамбурга, а звідти потягом Re8 зі станції Hamburg Hbf (44 хв) або автобусом компанії Flix Bus зі станції Hamburg ZOB/Bus-Port (1 год 10 хв).

Веймар

Веймар

Веймар — це ще одне місто з багатющою історією, яке до того ж є культурною столицею країни. Тут жили і поховані двоє найвидатніших німецьких поетів – Гете і Шиллер (неодмінно відвідайте їхні будинки-музеї, вони навіть розташовані поруч). Також з містом пов’язані імена Ференца Ліста, Ріхарда Штрауса і Фрідріха Ніцше. На березі річки Ільм височіє величний палац династії герцогів Заксен-Веймарських, де нині розміщена картинна галерея. Поруч з палацом — мальовничий парк, до створення якого причетний сам Гете. Веймар — це старовинні вулички і розкішні маєтки, парки і галереї. І водночас це розташований неподалік сумнозвісний табір смерті Бухенвальд із написом над воротами «Jedem das Seine» («Кожному — своє»). Це баухаус і перша конституція, Веймарська республіка і… надсмачні сосиски bratwurst. Життя — завжди поєднання високого і приземленого, прекрасного і страшного. Веймар — місце, де всі ці контрасти відчуваєш сповна.

Дістатися: з 5 липня 2019 року авіакомпанія Wizz Air відкриває пряме авіасполучення Київ–Лейпциг. Рейси виконуватимуться двічі на тиждень — щопонеділка та щоп’ятниці. З Лейпцига до Веймара можна дістатися потягом Rb 20 зі станції Leipzig-Möckern (1 год 17 хв) або автобусом компанії Flix Bus зі станції Leipzig Central (1 год 55 хв).

Кведлінбург

Кведлінбург

Кведлінбург — справжній заповідник німецького фахверку. Це особливий тип конструкції будинків, де дерев’яні балки з хвойних порід дерева розміщені під різним кутом. А якщо простіше — це традиційні німецькі будинки, і саме в цьому місті їх дивом збереглося найбільше — понад 1300. Тут знаходиться найстаріший у Східній Німеччині будинок, зведений ще на початку XIV століття. У місті чудово збереглася середньовічна атмосфера, ще і розмістилося воно у дуже мальовничій місцині біля підніжжя гір Гарц. Окрім фахверку, Кведлінбург зачаровує розкішними віллами XIX ст, збудованими у період економічного розквіту. А настав цей розквіт завдяки селекції насіння різних квітів та овочів. Насіннярство тут живе і нині, про що свідчать численні магазинчики. А ще додайте сюди дивовижної краси замок, що колись був монастирем й абатством, собор і музей при ньому, оглядову вежу, готичну церкву Святого Бенедикта…

Дістатися: новим рейсом Wizz Air Київ–Лейпциг. З Лейпцига до Кведлінбурга можна дістатися автобусом компанії FlixBus зі станції Leipzig central до станції Quedlinburg (2 год 40 хв).

Ротенбург

Ротенбург

Це місто має пишне повне ім’я — Ротенбург-об-дер-Таубер, знаходиться у Баварії, оточене стіною XIV століття і ніби зійшло з листівки «класичне середньовічне німецьке поселення». Місто просто створене для прогулянок і замилування. Окрім численних неповторних будиночків, ви побачите міську Ратушу, що красиво підсвічується вночі, Таверну радника (Ratstrinkstube) зі знаменитим годинником на фасаді, Башту Маркуса (Markusturm), роздоріжжя Пльонлейн (Plönlein), церкву Святого Якова, міські укріплення, замкові ворота… ви ж розумієте, що жоден опис не передасть усієї величі і краси цього міста. Воно просто зобoв’язане прикрасити ваш Instagram.

Дістатися: Літаком компанії Wizz Air до Нюрнберга, а з Нюрнберга зі станції Nürnberg Hbf потягом Ic до станції Ansbach (27 хв), де пересісти на автобус 732 на автостанції Ansbach Bahnhof до Rothenburg Friedhof (46 хв).

Бамберг

Бамберг

А якщо ви вже прилетіли в Лейпциг, щоб побачити Ротенбург, то неодмінно зазирніть і в Бамберг, не пошкодуєте. Це теж невеличке баварське містечко, але ж недаремно ЮНЕСКО внесло його до свого переліку. І не просто одну-дві будівлі, а цілих 1200 об’єктів. Ні, ми не станемо описувати їх всі, а скажемо, що в Середньовіччя місто навіть називали «Німецьким Римом». Нині ж його охрестили «Баварською Венецією» за велику кількість каналів і вишуканих мостів. Тут теж багато фахверкових будинків, чудово збережений середньовічний центр, а якщо ви попросите назвати дві найцікавіші будівлі, то це перлини Бамбергу — Кафедральний собор і Ратуша, збудована на штучному острові між двома мостами. А ще Бамберг знаменитий своїм пивом. Тут десятки пивоварень, що варять унікальні сорти хмільного напою. Неодмінно покуштуйте Rauchbier з особливим смаком підкопченого солоду. Ну просто скарб, а не місто.

Дістатися: Літаком компанії Wizz Air до Нюрнберга, а з Нюрнберга зі станції Nürnberg Hbf потягом Re до станції Bamberg (43 хв).