Гід

7 дивовижних парків світу

Є у світі дивовижні парки, де можна набратися просто неймовірних вражень і зробити такі селфі, щоб після вашого посту в інстаграмі знайомі й незнайомі дружно кинулися випитувати локацію дива.

Лас-Посас, Сілітла (Xilitla), Мексика

Лас-Посас Сілітла Xilitla Мексика
мексика дивовижний парк
Цей парк – відповідь на запитання «Як потрапити у картину Сальвадора Далі?». Хоча насправді «батьком» цього дуже незвичного джунглепарку є інший сюрреаліст − англієць Едвард Джеймс, який витратив на нього 5 млн доларів і так і не завершив будівництво через смерть у 1984 році. На той час у джунглях оселилося 36 химерних скульптур і будівель, розкиданих на певній відстані одна від одної й часом сполучених сходами чи доріжками. Після смерті Едварда Джеймса будівництво вирішили не продовжувати, щоб не псувати проект ідеями інших митців. Довершити задум автора наважується лише природа: залишки арматури обвивають ліани, а на бетоні ростуть квіти, запрошуючи у світ химерно красивої казки одного мрійника.

Сад роздумів про космос, Дамфріс, Шотландія

Загублені сади Хелігана Корнуол Англія

парк дизайнерки Меггі Кесвік-Дженкс

Задум цього парку народився у творчій голові ландшафтної дизайнерки Меггі Кесвік-Дженкс у 1988 році. Вона й перетворила шотландський маєток Potrack House на мініатюрну модель Всесвіту. Парк багаторівневий, кожен рівень символізує певний етап розвитку Всесвіту. Ідея мисткині полягала в тому, щоб дати людям уявлення про космос і місце людини в ньому, а також про те, що сучасна наука – лише маленький крок на шляху пізнання чогось абсолютно надзвичайного. Ви не знайдете тут зручних доріжок чи звичних клумб, та й рослини тут цікаві не самі собою, а лише як матеріал для створення змістів. У Саду роздумів про космос можна потрапити у «чорну діру», заблудитися у фракталі, відпочити в «Альтанці Безглуздості», побачити велетенську скульптуру ДНК і сходи, що виходять просто з глибин озера. Єдиним недоліком цього парку є те, що після смерті Меггі її чоловік відкриває ворота для туристів усього кілька разів на рік.

Загублені сади Хелігана, Корнуол, Англія

Загублені сади Хелігана, Корнуол, Англія
Голова Гіганта у парку англії
Цей парк миттєво перенесе вас до Англії ХІХ сторіччя й познайомить з його дивовижними мешканцями: Головою Гіганта та Дівою Грязюкою. Дві скульптури, що майже зливаються з пейзажем, надійно оберігають один із найстаріших ботанічних садів Великої Британії, а помічниками у них – дротяні люди. Родина Тремейнів придбала маєток Хелігана ще у XVI сторіччі. Задум був утопічний: вирощувати в Англії екзотичні фрукти. Проте він спрацював, і певний час Тремейни були єдиними англійцями, у яких на столі були власноруч вирощені у спеціальній ямі ананаси. Ближче до маєтку були висаджені фруктові сади, на околицях оселилися тропічні й субтропічні рослини. Сад занедбали через Першу світову війну, але згодом ентузіасти відновили й удосконалили його.

Сад у місті Етрета, Франція  Сад у місті Етрета Франція

Цей парк-сад – творіння російського ландшафтного архітектора Олександра Гривка. Він переїхав на французьке узбережжя Ла-Маншу, придбавши помістя початку минулого століття та землі навколо нього. Парк розбито на тематичні зони, які перетікають одна в одну. Рослини перетворюються на скелі й зливаються з береговою лінією, а колекція сучасного мистецтва гармонійно доповнює ландшафтні форми. Чорні каучукові голови діаметром 1,2 метра роботи Самуеля Сальседо наче дрімають на зелених подушках із самшиту й енкіантусу. Вони мають дивовижну особливість: емоції на обличчях змінюються, якщо дивитися на них під різним кутом. Група лондонських художників Grey World створила для парку справжню музичну скриньку в дереві, а інсталяція Сергія Катрана «Доки не зникне слово» примушує об’єкти повторювати форму звукової хвилі, що виникає, коли різними мовами світу кажуть слово «мистецтво». І не пропустіть можливість помилуватися рідкісними сортами орхідей, які вирощувала перша власниця маєтку – французька акторка Мадам Тібо.

Парк грішників, Таїланд

Парк грішників Таїланд
Без перебільшення найбільш дивний парк у нашому переліку. Його точно не варто відвідувати дітям, вагітним жінкам і людям з нестійкою психікою, адже на території буддистського храму за 40 км від Бангкока зібрані скульптури людей, яких повісили, пронизали списами, з’їли міфічні тварини, словом, вбили й закатували усіма можливими й неможливими способами. Це, так би мовити, наочний приклад того, що стається у пеклі з затятими грішниками. Додайте до всього цього психоделічну музику з колонок, встановлених по всьому парку. Окрім музики, з колонок звучить моторошний голос, який розповідає по різноманітні жахи, тортури й тому подібне (на щастя, тайською мовою). Цікаво, що тайці приходять сюди з дітьми: щоб не кортіло грішити, мабуть. Сумнівний виховний прийом. Щоправда, є в парку й кілька досить невинних скульптур, наприклад, велика металева статуя Будди.

Підводний парк «Зелене озеро» (Grüner See), Трагос, Австрія

Підводний парк «Зелене озеро» (Grüner See) Трагос Австрія
Цей парк-трансформер лежить на березі альпійського озера Grüner See в горах Хохшваб. У холодну пору року це звичайнісінький міський парк з плетивом доріжок, місточками й лавочками. Однак навесні сніги в горах починають танути й наповнюють озеро так, що воно розливається й затоплює околиці на 5–8 метрів. А оскільки вода холодна (+5–8 °С) і чиста, з берега можна побачити весь парк, який тепер став підводним, як на долоні. Під дзеркалом води зеленіє трава, над місточками пропливають барвисті рибки, а на клумбах і далі буяють квіти. Чимало туристів спеціально приїздять сюди в цю пору, щоб погуляти парком у гідрокостюмі. Цікаво було б подивитися, як там проводять побачення на лавках закохані пари.

Парк «Країна кохання», острів Чеджудо, Корея

Парк «Країна кохання» острів Чеджудо Корея

А от до цього парку приходити з дітьми не рекомендують уже зовсім з інших причин. На найбільшому острові Південної Кореї розташований тематичний парк, присвячений сексу. У ньому розміщено 140 скульптур чоловіків і жінок різної статури, що кохаються в найрізноманітніших позах. До речі, є й скульптура на вшанування мастурбації. Окрім скульптур, у «Країні кохання» можна знайти тематичні музеї, кав’ярні та ресторани з еротичним меню, секс-шопи й кінотеатри, що демонструють освітні фільми про секс. І не смійтеся зі слова «освітні», адже насправді парк відкрито у 2004 році саме з освітньою метою. Річ у тім, що донедавна у Кореї пари одружувалися не через велике взаємне кохання, а за домовленостями їхніх батьків, часто зовсім не знаючи одне одного. І парк на острові Чеджудо створили саме для того, щоб молодята проводили тут медовий місяць, отримували відповідні знання і натхнення пізнавати одне одного ближче.