Гід

Музей Amos Rex у Гельсінкі

У столиці Фінляндії відкрився сучасний художній музей, про який із захопленням написали всі авторитетні архітектурні та мистецькі видання. Це Amos Rex з ефектною площею перед будівлею і просторими виставковими залами під землею.

Музей не споруджували з нуля. Для його створення реконструювали Ласіпалатсі («Скляний палац»), збудований у 1936 році в стилі функціоналізму. Щоб не зіпсувати архітектурний вигляд середмістя і не нашкодити пам’ятці, музейні зали розмістили під землею, а внутрішній двір будівлі, де раніше був автовокзал, перетворити на сучасний простір. На поверхні виникли вигадливі куполи з конічними виступами та світловими вікнами, і тепер тут можна гуляти серед футуристичного пейзажу, кататися на роликах і скейтбордах. Так центр Amos Rex змінив ландшафт середмістя Гельсінкі й опинився на другому місці серед найбільш інноваційних архітектурних комплексів світу за версією BBC.

До 19 травня в музеї проходить масштабна виставка, присвячена творчості Рене Маґрітта, одного із найвпливовіших митців сюрреалізму минулого століття.

Загалом, виставкова програма Amos Rex має доволі широкий діапазон: від сучасного експериментального мистецтва до модернізму ХХ століття і давніх культур.

Дістатися до Гельсінкі з Києва можна прямим рейсом МАУ або Air Baltic через Ригу.

Що: виставка Рене Маґрітта та музейний комплекс Amos Rex (Lasipalatsi).

Де: Гельсінкі, Mannerheimintie 22–24, 00100.
Квитки: 15 євро (є різні знижки).