Гід

Подорож на подію: календар на лютий 2019

Які фестивалі варто відвідати в лютому, щоб відволіктися від зимової хандри?

Фестиваль повітряних куль, Шато д‘Е, Швейцарія

26 січня — 3 лютого

Сайт фестивалю

Наприкінці січня небо над альпійським містечком розцвічує майже сотня літальних конструкцій з різних країн. Дев’ятиденна програма цього фестивалю включає дитячий день, видовищне нічне світло-музичне шоу, і звісно, польоти на повітряних кулях.

Шато д‘Е лежить на висоті 1000 метрів на півдорозі між розкішним гірськолижним курортом Гштаад і центром паломництва сироманів, містечком Грюєр. Сюди можна дістатися автомобільною дорогою або потягом знаменитим панорамним маршрутом «Золотий перевал» (Golden Pass), який поєднує Монтре и Гштаад.

Фестиваль квітів, Чіангмай, Таїланд

Перші вихідні лютого

У Чіангмаї, місті-мільйоннику і «північній столиці» країни, квітникарство стало справжнім культом, чому неабияк посприяли місцеві кліматичні умови, ідеальні для вирощування тропічних рослин. Не дивно, що тут проводять триденний фестиваль, під час якого місто вдягається у казкові вбрання із сотень тисяч живих квітів. Головна подія свята — пишний парад квіткових платформ, який проходить по центру Старого міста.

Китайський (східний) Новий рік

5–19 лютого

Не менш бучно, ніж в Китаї, Новий рік святкують у В’єтнамі, Сингапурі, Гонконзі, на Тайвані та в Кореї. Усе навколо прикрашене ліхтариками, кольоровими гірляндами  та квітами. Основні кольори — червоний і помаранчевий, головний атрибут — хлопавки, петарди, феєрверки та інший галас: так заведено відганяти злих духів.

«Зимові вогні», Рейк’явік, Ісландія

7–10 лютого

Зимовий фестиваль вогників

У лютому в Ісландії дні все ще дуже короткі, тому всі з великим задоволенням чекають на фестиваль вогнів, світлові інсталяції якого відганяють морок північного міста. На вулицях виступають музиканти, а музеї та термальні басейни приймають гостей і вночі. Відвідати лютий в Ісландії означає мати шанс застати полярне сяйво, але для цього доведеться вибирати: чи фестиваль, чи небесне шоу.

Берлінський кінофестиваль, Німеччина

7–17 лютого

Щороку на 10 днів німецька столиця стає заручницею одного-єдиного заходу: Берлінале. Місто живе і дихає в унісон із фестивальними подіями. Програма фестивалю величезна: тільки в конкурсних секціях демонструють понад 500 фільмів, а є ще і позаконкурсні покази та ретроспективи! Перейнятися світом непересічного кіно може кожен, варто лише придбати квиток.

Фестиваль лимонів, Ментон, Франція

16 лютого – 3 березня

Фестиваль лимонів

Ментон – містечко на Лазуровому узбережжі – здавна було популярним серед заможних людей, які воліли провести зиму, насолоджуючись м’яким середземноморським кліматом. Наприкінці XIX сторіччя власники місцевих готелів придумали організувати фестиваль, присвячений місцевим цитрусовим плантаціям.

З того часу Ментон прикрашають скульптурами з цитрусів, по вулицях рухаються святкові процесії, а гостей пригощають різноманітними стравами з цих сонячних фруктів.

Венеційський карнавал, Італія

16 лютого – 5 березня

Карнавал у Венеції

Найвідоміший європейський карнавал починається за 10 днів до Великого посту. Вишукані маски та китайський непотріб, маскарадна регата гондольєрів, костюмовані бали, паради, концерти та гулянки до рання — усім цим сповнений кожен карнавальний день. Не обійдеться без традиційних персонажів — Панталоне, Бригеллі, Арлекіна, Доктора, Капітана, Скарамуша та конкурсу на найкращу маску.

Карнавал у Ніцці, Франція

16 лютого – 3 березня


Найбільш галасливе свято на Лазуровому узбережжі — це два тижні концертів, нічних і денних парадів гігантських ляльок і квіткових баталій. Уявіть лише, на вас із здоровенних корзин сиплеться мільйон пелюсток троянд, цикламени, мімоза, фіалки… Парад ляльок очолює височезний Король, якого везуть на платформі. За ним сунеться почет — русалки та лицарі, Білосніжка та її гноми і навіть Гаррі Поттер. Дракони, лебеді, риби, зайці та летючі миші — кого тут тільки немає.

Свято ліхтарів

 

Свято ліхтарів, Китай і Тайвань

19 лютого

Це свято припадає на 15-й день першого місячного місяця та є другим великим святом після Нового року. В цей день на вулицях мегаполісів, міст і сіл засвічують мільойни китайських ліхтариків, перетворюючи їх на казку. На площах влаштовують фольклорні вистави з обов’язковими традиційними танцями лева й дракона.

На Свято ліхтарів у кожній родині їдять таньюань — рисові кульки з різноманітними начинками, а на вечері мають бути присутніми всі члени сім’ї.

 

Карнавал у Кельні, Німеччина

28 лютого – 5 березня

11 листопада об 11 годині 11 хвилин у Кельні розпочинається «п’ята пора року» — стартує карнавальний сезон, який закінчується за півтора місяці до паски. Кульмінація сезону — його останній тиждень, з карнавальними парадами та масовою ходою у Рожевий понеділок. У «п’яту пору року» вітаються гумор, сатира, дивацтва та маленькі безумства.

 

Віденський оперний бал, Австрія

28 лютого

Щороку в останній (чи передостанній) день лютого Віденська опера перетворюється на найкрасивіший і найелегантніший бальний зал у світі.

«Бал усіх балів» — так називають цю подію, на яку приїздять гості з усього світу.