Гід

Три гірських курорти Європи для екстремалів

Вважаєте себе досвідченим гірськолижником чи сноубордистом? Любите пригоди, випробовувати свої сили, вітер у вухах, гострі враження та відчуття необмеженої свободи? Тоді вам варто проінспектувати ці зимові європейські курорти, які набули «екстремальної» слави навіть серед професіональних спортсменів.

Лез-Арк, Франція

Лез-Арк, лижник

Французький Лез-Арк добре відомий серед екстремалів своїми широкими можливостями для позатрасового катання: тут і вузькі спуски серед дерев, і «повітряні мішки», і стрімкі перепади висот. Схили гори Егюй-Руж (3226 м) відомі насамперед своєю трасою Kilometre Lance з максимальним нахилом у 75 %, де було встановлено не один світовий рекорд зі швидкісного спуску.

Саме тут, на Егюй-Руж, прокладено найбільш складні та цікаві траси у всій зоні катання ParadiSki (460 км трас), а фрирайдери оцінять захопливі спуски з перепадами висот у 2000 м, від яких навіть у професіоналів волосся встає дибки. Для сноубордерів функціонують 2 сноу-парки с хаф-пайпами й іншими «перешкодами».

Складається Лез-Арк із чотирьох гірських сіл, названих за висотою їх розташування: Арк 1600, Арк 1800, Арк 1950 і Арк 2000. Внизу – містечко Бур-Сен-Моріс, сполучене з Арк 1600 фунікулером.

Скі-пас на 1 день – 52 євро, на 7 днів – 312 євро.

Дістатися: найближчий аеропорт – в Женеві (210 км). Звідти трансферним автобусом або спеціальним шаттлом. Інший варіант – потягом TVG з Парижа до станції Бур-Сен-Моріс (4,5 години в дорозі). Квитки – на сайті.

Майргофен, Австрія

Лез-Арк, Франція, лижник

Майргофен – найбільший і найвідоміший гірськолижний курорт долини Циллерталь землі Тироль. Назва найбільш екстремальної тутешньої траси – «Харакірі» – говорить сама за себе. Це найбільш стрімка гірськолижна траса в Австрії з нахилом до 78% на деяких її ділянках. Вона настільки складна, що тут постійно чергують медики, а спеціальний штат інструкторів готує відчайдухів саме до підкорення «Харакірі» на інших чорних трасах.

Цей курорт – рай для фрирайдерів з його 300 км непідготовлених трас (підготовлених – 159 км). Для сноубордерів і фристайлерів працює сноу-парк Penken Park з 8 різними майданчиками, де можна легко провести всю відпустку.

Скі-пас на 1 день – 53,50 євро, на 7 днів – 291 євро.

Дістатися: найближчий аеропорт, куди здійснюються регулярні рейси з України, –  Мюнхен (198 км). Звідти легко доїхати потягом. Розклад і квитки – на сайті австрійської залізниці.

Шамоні, Франція

Один із найстаріших зимових курортів Альп, Шамоні, має чим здивувати не тільки любителів «стандартного» катання, а й екстремалів. Це мекка для всіх, хто любить адреналін і фрирайд. Тут і траси на льодовику, стрімкі спуски через ліс, натуральні трампліни, кулуари, і природний хаф-пайп в зоні Ле-Тур. Відчайдухи мають зробити випробовування «Білою долиною» – легендарним 24-кілометровим спуском з перепадом висот у 2700 м. Проте навіть їм наполегливо рекомендується скористатися послугами досвідченого гіда. Два чудових фан-парки для сноубордерів і фристайлерів, Summit і Bellevue, мають окремі зони для професіоналів і початківців.

Шамоні розташоване в центрі однойменної долини, проте майже всі місцеві зони катання – на позначці 2000 м і вище. Загальна протяжність облаштованих трас – 152 км. Саме селище, давнє й дуже атмосферне, — справжня квінтесенція маленького французького гірського містечка.

Скі-пас на 1 день – 53 євро, на 6 днів – 265 євро.

Дістатися: найближчий аеропорт –  Женева (988 км). Звідти автобусом або шаттлами кількох перевізників.