Карніосакральна терапія: магія чутливих рук
Що таке карніосакральна терапія?
Карнісакральна терапія (з лат. cranium – череп, sacrum – крижі) або терапія «чутливих рук» — один з напрямів мануальної терапії — заснована на твердженні про те, що в організмі людини все перебуває у постійному русі. Навіть кістки черепа, бо поміж швами є розтяжні волокна, які дають змогу черепу розширюватися або «дихати» в своєму особливому ритмі. Ці цикли внутрішнього дихання організму людини виявив засновник методу КС американський остеопат Сазерленд. Він назвав їх краніосакральними ритмами й науково обґрунтував механізми процесу: кістки черепа розкриваються і закриваються (дихають) завдяки виробленню і розподілу спинномозкової рідини, яка «омиває» головний/спинний мозок від черепа людини до його крижів. Сазерленд об’єднав усі ці органи в єдину карніосакральну систему й довів, що всі її ланки мають тісний контакт між собою. Якщо щось у цьому ланцюгу виходить з ладу, наслідки впливають на весь організм. Наприклад, травма куприка може викликати головний біль, а черепно-мозкова травма – призвести до грижі диска хребта та появи сколіозу. Остеопати порівнюють людський організм із роялем, адже наше тіло, подібно до музичного інструменту, час від часу потребує налаштування руками майстра. Саме над цим працюють карніосакральні терапевти.
Як це відбувається?
На перший погляд, КСТ нагадує дуже м’який і легкий масаж, жодного відчуття болю і неприємних почуттів. Дотики рук терапевта практично непомітні, адже вони рухаються в унісон з ритмом дихання організму. Лікар «слухає» тіло пацієнта, відчуває його карніосакральний ритм, діагностує несправності й за допомогою рук і рухів збалансовує стан внутрішніх тканин, впливає на всю карніосакральну систему. Зазвичай сеанс КС триває від 30-ти до 60 хвилин. Чи це науково? Цілком. Цей метод застосовується в медичних установах 53 країн світу, а в деяких навіть включений у перелік послуг страхової медицини.
Що лікує карніосакральна терапія?
Насамперед практика поліпшує циркуляцію крові в судинах головного мозку, знімає головний біль, відновлює рухливість кісток тазу, крижів і суглобів хребта, зменшує напругу мозкових мембран, нормалізує нервовий стан. Ця терапія варта уваги при депресії, безсонні, хронічній втомі, занепокоєнні. Карніосакральна терапія буде доречною для офісних працівників, що цілодобово сидять за комп’ютерами, адже КС полегшує біль у шиї та спині, знімає напруження з м’язів коміркової зони. Володіння цією методикою (а їй можна навчитися!) взагалі незамінний навик для мам, адже за допомогою правильних рухів реально за десять хвилин зняти напад раптового болю у вухах, приміром, при отиті. Карніосакральна терапія — це ще й чудова профілактика життя без неврозів, стресів і сезонних хвороб.