Корисні додатки для здорового харчування
Здавалося б, як усе просто: які продукти виключити, а які вживати, зрозуміло. Але ці знання так і залишаються теорією, а на практиці ви раптом ловите себе на тому, що однією рукою тримаєтеся за гамбургер, інша – в пакеті з чипсами, а на столі чекають тортик і кола. Але ж ви чесно купували броколі, а не оце все! Як дисциплінувати себе? Заведіть планувальник/журнал/щоденник правильного харчування. Він допоможе:
унаочнити, візуалізувати, що і коли ви їсте, тобто краще зрозуміти свої харчові звички;
відповідно скоригувати своє харчування;
планувати своє харчування, що полегшує введення нових, корисних продуктів;
відслідковувати та аналізувати свої успіхи.
Можна завести для такого планування блокнот, а можна використовувати готовий додаток, про що ми поговоримо пізніше. Зараз скажемо, що записувати дані про все, що ви їсте і п’єте, краще відразу після вживання, не відкладаючи на потім. Для оцінки порцій можна користуватися не грамами чи мілілітрами, адже це досить складно, а, наприклад, склянками, ложками чи жменями. Окрім власне кількості та назв спожитих продуктів, можна вказувати також відчуття голоду чи ситості, умови прийому їжі, емоції до і після тощо. Все, що допомагає вам зрозуміти свої харчові звички та оздоровити їх.
Ось кілька перевірених лайфхаків, що допоможуть у змінах:
- перш ніж викреслити шкідливу звичку, додайте корисну;
- додавайте білок до свого сніданку: яйця, йогурт, горішки, насіння, тофу, пісне м’ясо чи рибу;
- нехай кожен прийом їжі містить фрукт чи овоч;
- їжте з родиною за столом, а не з телефоном, телевізором чи комп’ютером;
- їжте, не поспішаючи, ретельно жуйте їжу;
- їжте регулярно, не пропускаючи звичні прийоми їжі;
- плануйте, що їстимете, заздалегідь;
- з-поміж корисних продуктів віддавайте перевагу тим, які вам більше до смаку;
- частіше готуйте вдома;
- пийте достатньо чистої води;
- попіклуйтеся заздалегідь про здорові перекуси;
- висипайтеся (так, це теж впливає на ваші харчові пріоритети).
Додатки для правильного харчування
FoodDiary
Саме той щоденник харчування, про який ми вже згадували. Зручний та простий. Ви записуєте, що і коли їсте та п’єте, а також дані про фізичні навантаження. Додаток також нагадає про наступний прийом їжі чи води. Допомагає дисциплінуватися, зрозуміти і скорегувати свою харчову поведінку та відслідковувати тренування.
Lifesum
Щоденник харчування, а також збірник корисних рецептів та різних меню. Є функція зчитування штрих-коду на упаковці, після чого на екрані з’являється інформація про харчову цінність продукту. Також додаток містить багато порад, як правильно харчуватися, допомагає визначитися з розмірами порцій та контролювати кількість випитої води.
Правильне харчування − DIL
Це зручна програма для складання меню, що містить багато рецептів перших і других страв, закусок, салатів та десертів. До всіх рецептів іде покрокова інструкція з приготування і фото, є зручний пошук за назвати та інгредієнтами. Тут же можна складати плани покупок для вказаних рецептів. Можна ділитися власними рецептами і залишати відгуки. Також у додатку є таблиця калорійності продуктів.
YAZIO
Залежно від того, хочете ви схуднути чи набрати м’язову масу, цей додаток вибудовує для вас персональний план харчування. Він фіксує всі ваші прийоми їжі, параметри тіла і фізичні навантаження. Окрім того, тут ви знайдете дані про калорійність понад двох мільйонів продуктів. Додаток вирізняється приємним дизайном у стилі модного журналу.
Waterbalance
Споживання достатньої кількості води є невід’ємною частиною правильного харчування. Цей додаток калькулює, яку кількість води чи інших напоїв необхідно вживати, на основі не лише вашого віку і параметрів тіла, а й з урахуванням способу життя і режиму дня. Також можна розрахувати норму рідини для всієї родини, слідкувати за статистикою та отримувати нагадування про необхідність «поповнити водні запаси».
FatSecret
Багатофункціональний додаток, що містить:
- рецепти з меню ресторанів здорового харчування;
- калькулятор жирів, білків, вуглеводів, клітковини, холестерину, солі і цукру;
- підрахунок спожитих та витрачених калорій;
- потижневу статистику харчування;
- щоденник харчування з можливістю додавання фотографій їжі.
Лічильник калорій MyFitnessPal
Містить дані про харчову цінність понад 6 мільйонів продуктів. Синхронізується з сайтом, завдяки чому ви можете керувати своїми даними як з телефону, так і з ПК. Це щоденник харчування, а також фізичних навантажень, який можна вести разом із друзями, яких ви додаєте до свого аканту. У ньому можна створювати власні страви і вправи, дізнаватися статистику і динаміку, вираховувати калорійність страв та багато іншого.
Корисних додатків, що допомагають у справі здорового харчування, − надзвичайно багато. І це хороша новина, адже ви зрештою зможете підібрати той, який вам підходить найкраще. Однак погана новина полягає у тому, що жоден додаток не допоможе вам стати на шлях правильного харчування, якщо ви не знайдете у собі достатньо мотивації і сили волі. Щодо мотивації – див. першу половину нашої статті. І нехай прибуде з вами сила!