Цікаві факти про голос

Американська письменниця і борчиня за права людей Мая Енджелоу якось зауважила: «Сказані слова важать набагато більше, ніж написані. І саме голос людини надає їм більшого значення».

Древні вважали, що голос народжується у серці й уже звідти долинає до наших вух. Саме голос використовували у найдавніших ритуалах, щоб задобрити богів і зупинити біду. Здавалося б, проста комбінація повітря і гортані, але звідки в ній така магічна сила впливу? І що ми насправді знаємо про тенори, альти й баритони власного виробництва?

Голосові зв’язки на захисті вашого  життя

Цікаво, що голосові зв’язки даровані людині не лише як ідеальний музичний інструмент. Початкова і головна їхня функція — захищати наші дихальні шляхи від потрапляння сторонніх предметів, а також регулювати потік повітря, що надходить до легень. Чудовий привід порадіти: тепер ви знаєте ще одного захисника власного організму.

Не любите свій голос?
Та нас таких 7 мільярдів! 

Якщо вам не подобається власний голос у запису, не хвилюйтеся. Більшість людей не в захваті, адже те, як чуємо себе ми, і те, як чують нас інші, — дві великі різниці. Річ у тім, що коли ми говоримо, у нашому роті, горлянці та голові загалом відбувається ціла дискотека. Тобто утворюються вібрації, що надходять, серед іншого, і до внутрішнього вуха. Вони й спотворюють сприйняття власного голосу. Нічого не лишається, як полюбити себе двічі: за себе й за ту людину, яка начитує ваші голосові повідомлення.

Тихіше — не означає краще

Якщо у вас болить горло чи ви зірвали голос, вболіваючи за улюблену футбольну команду, і тому намагаєтеся говорити пошепки, аби поберегтися, то знайте: це не дуже вдала ідея. І річ знову у вразливості наших голосових зв’язок, для яких шепіт — важка наднормова робота, а не релакс під час вікенду. Тому якщо справді хочете потурбуватися про себе, або мовчіть, або розмовляйте більш спокійним тихим голосом. До речі, кажуть, це має навіть лікувальний ефект.

Просунутий користувач… голосу

Насправді, багатьом із нас можна сміливо вручати диплом за спеціалізацією «Професійний користувач голосу». Навіть якщо ви не співак чи диктор за професією. Професор Дрексельського університету Роберт Т. Саталофф переконаний, що професійними користувачами голосу можна вважати всіх людей, для яких повна чи часткова втрата голосу означає втрату роботи. А це також вчителі, продавці, менеджери по роботі з клієнтами і багато інших професій. Так що сміливо можете додавати ще один важливий рядок до резюме чи біографії.

По очах, по словах, по голосу…

Наш голос — поганий агент під прикриттям. Він буквально розбовкує всю інформацію про нас. Численні дослідження стверджують, що за голосом можна визначити риси характеру людини, її соціальний статус і навіть вік, вагу і зріст. А ще науковці дізналися, що одного слова «привіт» достатньо, аби людина, яка його почула, визначилася, наскільки ви надійні
та впливові. Хоч бери та не вітайся, справді.

Літак — не місце для розмов

І не лише тому, що галасливі пасажири заважають іншим. А тому, що вологість повітря у літаку становить усього 8–12 %. Для порівняння, це майже так само, як у пустелі. Наші голосові зв’язки достатньо примхливі, сухе повітря їм не просто не подобається, а й завдає шкоди. Тому на борту літака ліпше згадати, що мовчання — золото. І здоров’я, як виявилося.

Низький голос = висока привабливість

Увімкніть будь-яке недубльоване відео з Морганом Фріменом, і ви зрозумієте, що таке закохатися в голос. Він може з однаковим успіхом читати вірші, розповідати про космос чи філософствувати у «Втечі з Шоушенка». Фрімен — чудова ілюстрація того, що найбільш привабливими, переконливими й авторитетними нам здаються глибокі низькі голоси. Доведено навіть, що і чоловіки, і жінки починають розмовляти «нижчим» голосом, якщо вважають співрозмовника привабливим. І нема на те ради. У 2018 році звуковий портал Voices.com навіть присудив винагороду «За найпопулярніший голосовий архетип» цілій голосовій групі. Вгадайте, якій?