7 ANTI-AGE трендів
1. Сивина і зморшки – це природно і красиво!
Згідно новітній віковій класифікації ВООЗ, молодою людина вважається до 44 років. Потім настає середній вік, який триває до 60 років. Ця ухвалена кілька років тому постанова наочно демонструє всесвітню тенденцію: сучасне покоління залишається молодим довше, ніж наші батьки чи бабусі. Бути в елегантному віці уже не соромно, і навіть світові зірки все частіше обирають дорослішати природно, без втручань пластичних хірургів. Зрештою, вік – це модно: рекламні кампанії з віковими моделями запускають і демократичні Dove, і розкішні Dolce&Gabbana. Бо Гілберт стала першою 100-річною моделлю, яка у 2016 році прикрасила сторінки ювілейного випуску журналу Vogue, присвяченого 100-річчю видання. Галина Герасімова – найстарша українська манекенниця – почала кар’єру моделі незадовго до власного 70-річчя. Сьогодні її фото публікують у модному глянці, а саму Галину регулярно запрошують у різноманітні телепередачі. Та, мабуть, найвідоміші посланці здорового довголіття – британська королева Єлизавета і її чоловік принц Філіп. Елегантні, допитливі, активні – вони є справжнім взірцем для багатьох не лише у Британії, а й у всьому світі.
2. Бути гнучким
Здатність швидко адаптуватися до змін – ознака емоційної молодості, а вперте небажання відходити від традиційних моделей – старості. Наш світ невпинно змінюється, а технології вдосконалюються – тож очевидно, що в майбутньому люди змінюватимуть професію кілька разів протягом життя. Це буде абсолютно нормальним і повсюдним явищем. І люди зрілого віку в цій кар’єрній гонитві тільки виграють: адже, окрім ідей, у них є ще й життєвий досвід! Про це свідчать і результати дослідження Массачусетського технологічного університету. Унаслідок вивчення даних 2,7 млн бізнесменів з’ясувалося, що середній вік засновників найуспішніших стартапів – 45 років. А шанси на успіх найвищі у 45–59-річних.
3. Холістичний підхід до здоров’я
Не лише хворобу, а й процес старіння легше попередити, ніж лікувати. Відтак профілактичні обстеження стають дедалі популярнішими і завдяки розвитку медицини реально дієвими. Сьогодні цілком можливо «спіймати» та скорегувати поломку в організмі ще до того, як вона проявить себе симптоматикою. Сучасний check-up починається із генетичного тестування, за результатами якого складається персональна програма регулярних обстежень і профілактичних заходів для конкретної людини.
4. Спорт у будь-якому віці
Фізичний рух дає нам змогу довше лишатися молодими – тілесно й ментально. Спільноти спортсменів-аматорів сьогодні є не лише в мегаполісах, а й у невеликих містах. Долучитися до них може будь-хто, у будь-якому віці. Українська вчена та спортсменка, авторка методики «Активне довголіття» Галина Горяна почала займатися великим тенісом у 60 років. Сьогодні їй 85 – і вона регулярно їздить на міжнародні тенісні турніри у категорії super seniors! Починати можна з будь-якої активності. Утім, людям літнього віку, які досі не займалися спортом, лікарі радять починати з нетравматичних навантажень: плавання, йоги, пілатесу, nordic walking – скандинавської ходьби.
5. Молодість зсередини
Будемо відвертими: антивікова косметика не працює так, як нам обіцяють рекламні ролики. Хоча б тому, що розмір колагенових і еластинових молекул (популярні компоненти anti-age кремів і сироваток) завеликий для того, щоб вони могли досягнути глибинних шарів шкіри. Водночас засвоєння корисних речовин через травний тракт набагато вище, ніж через шкіру. І деякі виробники вже почали розробляти так звані inside&out beauty systems: програми, які складаються з БАДу та косметичного засобу. Вони підбираються таким чином, щоб їхня дія взаємно доповнювала одне одного. Така синергія забезпечує кращі результати. І в майбутньому цей підхід набуватиме все більшої популярності у косметологів.
6. Ставка – на взаємини
У 1938 р. було розпочато безпрецедентне Гарвардське дослідження розвитку дорослих, яке триває й донині. Унікальність цього експерименту в тому, що він (на відміну від інших досліджень щастя) проходить у режимі реального часу. Піддослідні та члени їхніх родин регулярно зустрічаються з психологами та медиками, які моніторять їхнє здоров’я, визначають рівень задоволеності родинними та дружніми стосунками, кар’єрні успіхи тощо. Роберт Волдінгер, четвертий директор Гарвардського дослідження, у своєму виступі на TED озвучив ключові умови щасливого та довгого життя. Це соціальні зв’язки – не лише родинні, а й робочі, сусідські. До того ж якість контактів важливіша за кількість. Навіть фізичний біль завдає менших страждань, якщо людина задоволена своїм подружнім життям. Водночас люди, ізольовані від суспільства більше, ніж вони хотіли б, частіше страждають від вікових хвороб і розумових розладів.
7. Боремося зі стресом
Рівень нервового навантаження на сучасну людину рекордно зашкалює. Гормон стресу кортизол призводить до кліткового запалення, яке гальмує оновлення клітин і, зі свого боку, активізує процеси старіння. Нервувати більше не модно! Дихальні вправи, медитація, партія у пінг-понг у обідню перерву, хобі – будь-що, але знати те, що працюватиме саме для нього, мусить кожен.