Книжки

15 книжок про подорожі, які варто прочитати

Для людей, які люблять мандри, немає кращого подарунка, аніж нова дорога, враження, знайомства. А що ж робити у перервах між розпаковуванням валізи та її збиранням? Правильно, читати цікаві пригодницькі книжки про подорожі світом. Шановні мандрівники наяву і в уяві, до вашої уваги найкращі книжки українською мовою, що перенесуть вас у нові краї за лічені хвилини. У путь!

«Наївні за кордоном, або Шлях нових пілігримів»

Марк Твен

Вартість: Вартість: 250 грн

За життя майстра пригодницької прози саме ця його книжка була найпопулярнішою. До речі, це перший літературний досвід і перший великий успіх, що в очах суспільства фактично перетворив його з журналіста на письменника. Твен розповідає про реальну подорож на борту списаного військового корабля Quaker City, в якій сам він брав участь. Група американців-шукачів пригод вирушає спочатку до Європи, а потім до Святої Землі. Під час цього плавання для них відкривається абсолютно новий світ, до якого вони виявилися неготовими. Фактично автор висвітлює внутрішні «гальма», що заважають людині сприймати нове та змінювати своє життя. Питання він порушує серйозні, проте пише легко й дуже іронічно.

Придбати

Подорожі філософа під кепом

Майк Йогансен

Вартість: 190 грн

Письменник, який примусив декламувати вірші Пушкіна під столом самого Маяковського (обігравши його у більярд), мріяв побувати у США. Натомість отримав обвинувачення в участі в антирадянській організації і був розстріляний у в’язниці НКВД. Однак за кілька років до того він здійснив кілька подорожей як журналіст: до єврейських поселень, у болгарський національний район, до Дагестану, до Дніпро-Бузького лиману та до Казахстану. Його п’ять захопливих репортажів-історій були надруковані в тодішній пресі. Читаючи їх, мрієш про такого попутника, з яким хоч на край світу, хоч за край – однаково цікаво.

Придбати

Перехожі. Південно-Східна Азія

Богдан Логвиненко

Вартість: 122 грн

Якось автор зізнався, що писав свої дорожні нотатки виключно для мережі, і бажання видавців перетворити їх на книжку виявилося для нього несподіванкою. Коли почнете читати «Перехожих», одразу зрозумієте, чому шукачі свіжого літературного матеріалу не могли пройти повз цей твір. Галерея коротких портретних оповідей, наче дзеркало людської природи, показує спільні риси дуже різних персонажів — від таксиста до мільярдера. Усі герої живі та реалістичні. У тексті майже немає художніх метафор. Книжка Логвиненка вкотре доводить, що неприкрашена реальність буває яскравішою за будь-яку письменницьку вигадку.

Придбати

Подорож на Пуп Землі

Макс Кідрук

Вартість: 85 грн

Макс Кідрук став відомим саме завдяки любові до подорожей непростими маршрутами та вмінню описати свої пригоди так, щоб дух перехоплювало. Ця книжка – саме про таку мандрівку, а ще про божевільну мрію та її втілення. Марячи Островами Пасхи, Макс та його друг шведочех Ян рушають у шалену експедицію до них через Еквадор, Перу й Чилі. Може тут і немає описів місцевої кухні чи довгих філософських розмов з представниками місцевого населення, зате пустель, вулканів і безлічі пригод точно не бракує.

Придбати

Авантюра XL

Артем Чапай

Вартість: 95 грн

Продовжуємо пропонувати вам книжки про подорожі далекими світами від українських авторів ще одним згустком екзотики. Авантюра є авантюра: студент Києво-Могилянської академії перед захистом диплому позичає трохи грошей і вирушає до Північної та Центральної Америки. Від США до Нікарагуа колекціонує він враження, щоб потім зібрати добірну низку спогадів про життя місцевого населення, які не знайдеш у жодному путівнику. А розповідає про свої пригоди він цілком у дусі мандрівного співця – неквапним речитативом. І в оповіді цій багато історій, відкриттів та любові.

Придбати

Маленька паризька книгарня

Ніна Джордж

Вартість: 165 грн

Під обкладинкою цієї книжки на вас чекає чарівна Франція: такі милі серцю романтика Париж і Прованс. А ще багато книжок у книжці. Адже головний герой − відлюдькуватий любитель книжок Жан. Одного дня він вирішує щось змінити у своєму житті, піднімає якір плавучої баржі, яка за сумісництвом є книжковим магазином, і вирушає у мандрівку ріками й містами Франції, аби знайти не лише нові враження, а й самого себе. А компанію йому в цій мандрівці складуть молодий письменник Макс і майстер на всі руки Кунео.

Придбати

Експедиція Кон-Тікі

Тур Геєрдал

Вартість: 120 грн

Ця книжка заслужено вважається класикою жанру травелогів. І ґрунтується вона на реальних подіях. Її автор норвезький мандрівник, вчений-дослідник і письменник Тур Геєрдал дуже цікаво описав підготовку і весь шлях експедиції на плоту «Кон-Тікі» маршрутом переселення індіанців з Перу до Полінезії, що відбулася у 1947 році. Майстерність автора дає змогу відчути себе безпосереднім учасником експедиції, дізнатися багато нового про місцевих жителів, про зв’язок цивілізацій і взаємодію культур Південної Африки й тихоокеанських островів.

Придбати

Мистецтво подорожі

Ален де Боттон

Вартість: 120 грн

Наступна у нашому переліку – книжка не про конкретну мандрівку, а про філософію подорожей загалом. У ній зібрані есе, в яких автор роздумує над самою суттю подорожей, «радиться» з відомими митцями різних часів, порівнює свої відчуття з оповідями інших мандрівників. «Мистецтво подорожі» − філософський погляд на мандри заради задоволення, книжка, в якій ви знайдете безліч цікавих і неочікуваних думок про вічний потяг до небаченого, аеропорти, пейзажі, музеї, фотографії, екзотичні килими і навіть кохання.

Придбати

З табуретом до океану

Леонід Кантер, Павло Солодько

Вартість: 88 грн

Будьте обережні з кухонними розмовами. Часом вони призводять до божевільних рішень і неймовірних пригод. Якось в Україні, сидячи на кухні міської квартири, компанія дуже креативних друзів добалакалася до того, що їхні чотири табурети треба відправити до чотирьох світових океанів. У когось іншого все можливо лишилося б на рівні жартів, але наші герої вирішили реалізувати свій задум. Смішна та захоплива історія реальних пригод сучасної людини, що вперто йде до своєї мети, попри перешкоди й кепкування інших.

Придбати

«Їсти, молитися, кохати»

Елізабет Гілберт

Вартість: 150 грн

Сумнівно, що існує людина, яка не чула про цю книжку. Хтось її читав, хтось бачив екранізацію з Джулією Робертс, а хтось просто переслухав короткий сюжет від подруги. Якщо ж ви ще й досі не пройшли цю автобіографічну мандрівку з Елізабет Гілберт, не відмовляйте собі у задоволенні. Це історія про рік пошуку себе після невдалого шлюбу. І для цього пошуку героїня обирає Італію (де можна досхочу смачно наїстися), Індію (де вона проходить власний шлях до духовності) і Балі (де нове кохання стукає в її серце).

Придбати

 

Півмісяць, хрест і павич

Світлана Ославська

Вартість: 150 грн

Ця книжка про Туреччину незалежної української журналістки та дослідниці культури Світлани Ославської − не про курортні пригоди чи пляжі. Це серія репортажів про життя країни, де ви знайдете і паралелі з Україною. 5 останніх років репортерка писала тексти, які змушують задуматися та багато аналізувати, перш ніж зробити власні висновки. Туреччина нетуристична постає перед нами оголеною і неприкрашеною, місцями «неправильною», але дуже цікавою і глибокою.

Придбати

У пошуках варварів. Подорож до країв, де починаються й не закінчуються Балкани

Андрій Любка

Вартість: 209 грн

Свіженька книжка від українського поета і прозаїка Андрія Любки присвячена землям і народам балканського регіону. Написана вона у формі особистого щоденника мандрів як популярними, так і віддаленими куточками визнаних і невизнаних держав. Є тут і гумор, і інформація для роздумів, і багато цікавих фактів, та й просто думок уголос, а ще пригоди. Адже куди ж без них? Чого не зробиш, аби знайти справжніх варварів.

Придбати

Зелені тіні, Білий Кит

Рей Бредбері

Вартість: 189 грн

Якщо ви звикли бачити Рея Бредбері лише в ролі фантаста, будьте готові відкрити його в новому амплуа. Цікава не лише сама книжка, а й історія її народження та шлях до читачів. У 1953 році відомий голлівудський режисер Джон Г’юстон запросив Бредбері до Ірландії для роботи над сценарієм «Мобі Дік». Письменник закохався в цю країну, написавши згодом про неї чимало оповідань. Однак до повноцінного роману він ішов цілих 39 років. У 1992 році у світ вийшов твір, який сам Бредбері назвав «запізнілим зізнанням у любові Ірландії та її людям».

Придбати

Подорожі з Чарлі в пошуках Америки

Джон Стайнбек

Вартість: 125 грн

Це дорожні замітки великого письменника, який у 1960 році у віці 58 років вирушив у подорож США, щоб побачити свою країну на власні очі й заново її відкрити для себе. Мандрує він разом із улюбленим французьким пуделем Чарлі у вантажівці на ім’я Росинант. Дорогами, загальна довжина яких склала близько 10 000 миль, Стайнбек шукає відповіді на безліч запитань, головне з яких «Які вони, американці сьогодення?» Син письменника згодом заявив, що його батько відчував наближення смерті, а тому в такий спосіб хотів ніби попрощатися зі своєю країною. Так чи інак, цей твір посідає своє особливе місце в переліку «Найкращі книги про подорожі».

Придбати

«Пляж»

Алекс Гарланд

Вартість: 50 грн

За роль в екранізації цієї книжки Леонардо Ді Капріо отримав «Золоту малину» («Найгірша чоловіча роль 2001 року»). Це тільки зайвий раз переконує нас у тому, що більшість книжок краще читати, аніж дивитися. Дебютний роман-антиутопія Алекса Гарленда став бестселером у багатьох країнах світу. В ньому розповідається про пошуки раю на землі, ідеального місця на краю світу та ідеальної спільноти, де всім добре. Однак загадковий екзотичний пляж приносить головним героям як втілення мрії, так і її повний провал.

Придбати

Цікаві книжки про подорожі, як і самі подорожі, ніколи не закінчуються; вони доповнюються новими сторінками і враженнями. Можливо, саме зараз ви повернулися із надзвичайної мандрівки й обмірковуєте, як розказати про неї світові? Неодмінно зробіть це, і ми внесемо ваш тревелог до наступного, оновленого списку. Мандруйте з нами, мандруйте, як ми, мандруйте краще за нас! І пишіть про це захопливі книжки.