Виставки

Час для насолоди мистецтвом: частина перша

Разом із журналісткою, казкаркою та кураторкою міжнародних арт-проєктів Мирославою Макаревич запрошуємо до сонячної онлайн-галереї сучасних українських художників. Щотижня ми даруватимемо вам яскраві джерела доброго настрою та натхнення!

Наша перша публікація — це коротка розмова з художницею й ілюстраторкою Наталією Анікіною-Закревською.

– Що привело вас у мистецтво?  

– Покликала сама Природа. Змалечку жила у приватному будинку з великим садом. І ще, напевне, книжки, велика кількість книжок, які мене оточували, які мама мені постійно читала, поки я сама не навчилась, і ілюстрації в яких дуже любила розглядати.

– Як би ви охарактеризували своє мистецтво в 5 словах?

– Краса. Радість. Швидкоплинність. Доброта. Деталі.

– Ваше мистецтво – це добре продумані дії або ж те, що йде з підсвідомості?

– Тільки підсвідомість! Я можу довго продумувати свої дії до початку роботи, вирішувати технічні прийоми, але в процесі малювання дію тільки на відчутті й інтуїції.

– Які проблеми ви включаєте у коло своїх мистецьких зацікавлень?  

– Мене цікавить історія, етнографія, філософія виникнення та розв’язання проблем і, звичайно, міжлюдські стосунки, їхня природа.

– Чи продовжуєте працювати над новими темами, картинами нині, в режимі карантину й ізоляції? 

– З нового – тільки робота над книжкою Луїзи Мей Олкотт «Маленькі жінки». Ще маю палке бажання малювати квіти та натюрморти, але  здебільшого це виливається у копанні на городі…

– Поділіться лайфхаками вашого перебування на карантині в ці непрості для планети дні? 

– Слухаю класичну музику та вдихаю аромати весни, хапаю сонечко й усміхаюсь кожному дню!

– Напевне, головним споконвічним завданням художників є рефлексія на актуальні проблеми суспільства в глобальному й локальному масштабах. Отже, заглянемо в майбутнє: як, на вашу думку, зміниться світ після пандемії? Розглянемо, будь ласка, оптимістичний сценарій! 

– Маю надію, що людство терміново зробить все, щоб не нищити природу й схаменеться від жахливого споживацького ставлення до неї.

Наталія Анікіна-Закревська

Навчалася у Київському художньому інституті на відділенні станкової графіки. Працює переважно з аквареллю та пастеллю. Проілюструвала понад сотню дитячих книжок, створила безліч ілюстрацій для журналів «Барвінок», «Малятко», працювала й працює у різних видавництвах України. З 2013 року — членкиня Національної спілки художників України.