Кіно

Голлівудська прем’єра стрічки «Капітан Марвел»

У серці Голлівуду відбулася грандіозна прем'єра фільму «Капітан Марвел», яку українці мають змогу переглянути в кінотеатрах вже з 8 березня. На світовій прем'єрі фільму, що розповідає історію суперльотчиці Керол Денверс, яка володіє надлюдською енергією, побувала спеціальний кореспондент Event Ukraine Лєна Бассе і ексклюзивно поспілкувалася із виконавицею головної ролі Брі Ларсон.

Прем’єра двадцять першої картини, заснованої на коміксах Марвел, була організована з неабияким розмахом. До фільмів про героїв-чоловіків, таких як Тор, Залізна Людина, Чорна Пантера, кінематографічного всесвіту Марвел нарешті додався фільм, цілковито присвячений жіночій супергероїні – льотчиці Керол Денверс, більш відомої як «Капітан Марвел». «Марвел» у перекладі – «чудо». Саме тому Капітан Марвел є певною мірою симетричною відповіддю «Чудо-Жінці» з розширеного всесвіту DC. Зрештою, творці картини сподіваються, що їхня героїня стане взірцем для феміністично налаштованих фанатів саг про супергероїв. Із цього приводу весь квартал знаменитого Голлівудського бульвару перед театром Dolby був перекритий для будь-якого руху, включно й людського потоку. Для гостей прем’єрного показу звели споруду з дахом, на зразок тієї, що виникає тут щороку з нагоди урочистої церемонії вручення «Оскара».

captaine marvel прем'єра фільм комікс

Прем’єрні покази відбувалися відразу у двох кінотеатрах: Dolby і El Capitan. Окрім того, були запрошені пілоти ВПС, зокрема й жінки. Однак і цього організаторам свята видалося замало: тому саме уздовж Голлівудського бульвару під захоплені вигуки глядачів злетіла шістка бойових винищувачів. Весь акторський склад, за винятком лише Джуда Лоу, який зіграв наставника Керол Денверс, дефілював по червоній доріжці. Серед них Семюел Лірой Джексон, Бен Мендельсон, Кларк Грегг, Джимон Гонсу й Джемма Чан. На прем’єру не забули прихопити навіть одного з котиків, що зіграв у картині роль рудого на ім’я Гас. Він з’явився в модній смугастій краватці й манишці.

Перед прем’єрним показом у театрі Dolby всі актори зібралися на сцені, а Брі Ларсон виступила з привітанням до запрошених гостей. Двадцятидев’ятирічна актриса чотири роки тому стала володаркою «Оскара» за виконання головної ролі в психологічному трилері «Кімната». Тут вона постала у всій своїй «зоряній» красі: у відкритій світлій сукні зі шлейфом від бренда Rodarte з вишитими по ній великими зірками та в сережках зі струмуючих зірок, що дуже пасували її вбранню. Брі була неймовірно схожа на кінодіву 1930-х років. Про той образ, в якому вона постала торік у грудні на інтерв’ю в лос-анджелеському готелі London, нагадувала лише її зачіска з укладеним м’якими хвилями волоссям, що відливали золотим блиском. Але тоді на Брі був бездоганний двобортний піджак синього кольору в тонку білу смужку, який, безсумнівно, надавав їй серйозності.

Тоді мовилося про фільм, якого на той час ще ніхто не бачив, навіть сама актриса.

– Брі, оскільки зміст стрічки тримають у великому секреті, чи могли б ви самі описали історію своєї героїні?

– Історія Керол Денверс – це передусім історія жінки, яка перебуває в пошуку самої себе. Для цього їй треба згадати, що з нею сталося в минулому, й звести воєдино дві складові її сутності. Їй потрібно усвідомити, що вона є воїном і володіє неабиякою силою, яка сконцентрована в її тілі у вигляді нескінченної енергії. Окрім того, вона є ще й земною жінкою, яка відчуває емоції, які не завжди здатна тримати під контролем. І саме в цьому поєднанні, як на мене, полягає найцікавіше для самих глядачів. Адже навіть якщо виключити інопланетну суперсилу моєї героїні, всі ми так чи інак схильні до впливу як з боку нашого інтелекту, так і з боку наших емоцій. Зазвичай між ними навіть виникає справжня війна, і ми самі не знаємо – до кого з цих двох треба прислухатися, хто з них має керувати нами під час визначення рішень.

– Чи ви були знайомі з коміксами Марвел до зйомок?

– Хоч я й захоплювалася коміксами в юності, сумнівно, що мене можна назвати експертом з цього питання. Тому щойно дізнавшись, що гратиму Капітана Марвела, а це сталося три роки тому, я відразу почала вивчати весь марвеловський всесвіт. Мені дуже допоміг Marvel App, в якому все детально описано й пояснено.

– Для того щоб грати жінку, яка має надлюдську силу, вам, напевно, довелося довго тренуватися?

– Відразу після того як я підписала контракт про зйомки, почала до них інтенсивно готуватися. Чомусь вирішила, що мені доведеться всі трюки виконувати самостійно, а оскільки за своєю природою я не лише інтроверт, а ще й астматик і ніколи особливо не займалася спортом, то мені довелося багато працювати. Мої тренування тривали дев’ять місяців, до того ж шість із них я займалася лише силовою підготовкою. Зрештою, я змогла тягати штанги вагою в сто кілограмів. А ще – підтягуватися на перекладині 10 разів. Відверто кажучи, я навіть не уявляла, що здатна на таке. В останні три місяці безпосередньо перед зйомками до силової підготовки додалися ще й бійцівські тренування, які допомогли мені як актрисі опанувати техніку володіння своїм тілом. Це був неймовірний досвід. Тільки для того щоб зуміти стати в позу, яка зображена на постері фільму, мені довелося тренуватися десятки годин! Адже моє тіло звикло до зовсім інших рухів. І тому я можу впевнено сказати, що Керол не лише змінила мене, ці тренування допомогли мені знайти її в самій собі.

– Ви продовжуєте тренування і після закінчення зйомок?

– Так, я продовжую тренуватися. Мені припали до душі заняття дзюдо й боксом. Подобається, що ці заняття допомагають підтримувати не тільки фізичну форму, а й контролювати власний ментальний стан.

– Нині багато розповідають про жіночу силу. На вашу думку, в чому полягає жіноча сила?

– Гадаю, передусім – це володіння самою собою і абсолютна любов до самої себе. Якщо продовжити міркування, то, напевно, рано чи пізно ми прийдемо до визначення самого поняття «жінка», а воно глибоко індивідуальне для кожного з нас. Проте я певна, сила жінки саме в тому, що вона належить самій собі.

– Фільм «Капітан Марвел» виходить на екрани в Міжнародний жіночий день – 8 березня. Що для вас означає фемінізм?

– У миті, коли залишаюся наодинці, фізично відчуваю себе якоюсь ланкою в історії, де попередні покоління жінок, які боролися за свої права, передали нам у вигляді факела свої досягнення. І тепер моя черга передати його майбутньому поколінню. Для мене фемінізм – це насамперед нескінченне обговорення, яке включає критичний підхід до всього, що пов’язано правами жінок. Звісно, це рівність. Для мене як для актриси – це право існування і передавання на екрані жіночого життєвого досвіду у всій повноті, з усіма принадами й недоліками, у всій своїй красі.

– Ви не тільки актриса, а й музикант. У фільмі звучить дуже багато музики 90-x. А що слухали ви під час зйомок?

– Музика завжди допомагає мені налаштовуватися на певний емоційний стан. Тому під час зйомок я багато слухала жіночих груп, які грають панк. Це додавало мені більше сили.

– А як вам працювалося з котами? Які у вас з ними стосунки?

– Загалом, у мене алергія на котячу шерсть. (Посміхається.) Але я дуже люблю цих пухнатих тваринок. Окрім того, ті коти, які знімалися в ролі Гаса, були справжніми професіоналами. Працювати з ними було – одне задоволення!

– Якби у вас була можливість вибрати собі будь-яку суперсилу, якій надали б перевагу?

– Я б хотіла мати можливість бути невидимою. Я так багато могла б усього зробити! Окрім того, я могла б відвідувати будь-які музеї в будь-який час. Так, це було б чудово!

Лєна Бассе, Лос-Анджелес, Березень ‘2019