Театри

Шедеври сучасної хореографії в Києві

У жовтні на українську публіку очікують незабутні спектаклі – у Києві покажуть шедеври сучасної хореографії у виконанні трупи Тбіліського державного театру опери та балету під керівництвом легендарної Ніно Ананіашвілі.

Коли: 30, 31 жовтня
Де: МЦКіМ «Жовтневий палац»
Вартість: 250-2500 грн
балет

У програмі – балети генія сучасного танцю Іржі Кіліана «Маленька смерть» і «Шість танців» на музику Моцарта, «Занепалі ангели» на музику Стівена Райха та балет Sagalobeli в постановці Юрія Посохова за мотивами грузинських народних пісень у виконанні гурту «Чангі».

Іржі Кіліан змінив сучасний балет. Він вплинув на формування цілої плеяди хореографів, які сьогодні уособлюють світовий сучасний танець. Роботи Кіліана визнані шедеврами, провідні театри світу змагаються за право включити його спектаклі в свій репертуар, а кожен танцівник мріє хоча б раз виконати його хореографію. Балети Кіліана – це вихор емоцій: сміх від незрівнянного хореографічного гумору й мурахи по шкірі від чуттєвості й дивовижної пластики. 

У Києві знову покажуть найвідоміші чорно-білі балети, які принесли йому світове визнання. Минулого сезону ці вистави пройшли з величезним успіхом – аудиторія зустріла їх аншлагами й оваціями. Цього жовтня вони з тріумфом повертаються.

Крім постановок Кіліана в програму вечора включений одноактний балет «Сагалобелі», спеціально створений для балетної трупи Тбіліського державного театру опери та балету. Хореограф Юрій Посохов спробував передати своє відчуття Грузії. Пронизана грузинським фольклорним духом сучасна пластика балету Sagalobeli стала своєрідною візитівкою The State Ballet of Georgia.

Балетна трупа Тбіліського державного театру опери та балету під керівництвом Ніно Ананіашвілі отримала визнання й високу оцінку поціновувачів балетного мистецтва та професійних критиків у всьому світі й стала інтернаціональною. Відтепер у ній танцюють артисти з США, Великобританії, Бразилії, Ізраїлю, Японії, Кореї, України, Словаччини, Словенії, Росії та Грузії.

Шедеври сучасної хореографії – проект продюсерського центру Олени Матвієнко, який відомий власними балетними постановками та організацією гастролей провідних балетних труп з усього світу зі спектаклями сучасної балетної школи.