Виставки

Виставки Ukraine WOW та «Сила підпису» стали віртуальними

Онлайн-тури світовими музеями та виставками – глобальний тренд під час карантину. Найпопулярніші інтерактивні виставки України, Ukraine WOW та «Сила підпису», тепер також стали віртуальними.

Ukraine WOW

Ті, хто не встиг відвідати проєкт «Укрзалізниці» на Центральному залізничному вокзалі Києва, можуть зробити це не виходячи з дому. Експозиція виставки відсканована в 3D, тому онлайн-подорож Україною у форматі 360° доступна кожному за посиланням ukrainewow.com. На сайті також опубліковано всі текстові матеріали виставки українською, англійською мовами й онлайн-екскурсію від керівника проєкту Ярослави Гресь. 

Онлайн-відвідувачі зможуть побачити книжку «Апостол» 1574 року, останній автопортрет Казимира Малевича, скульптури Олександра Архипенка та «Українську абетку» Георгія Нарбута просто в смартфоні. А ще познайомитися з вау-фактами з історії, географії та сьогодення України. 

Організатори проєкту та українські розробники Argentics також анонсували запуск мобільного додатку Ukraine WOW з доповненою реальністю.

Інтерактивна виставка Ukraine WOW отримала рекорд за відвідуваність: за чотири місяці тут побувало 333 335 людей.

Сила підпису

Експозиція квест-музею, що був створений до 15-річчя юридичної фірми Sayenko Kharenko, переведена у формат 3D і доступна за посиланням.

Онлайн-подорож у 3D-форматі розповідає історію підпису від часів шумерів до наших днів. Завдяки віртуальному туру можна потрапити до бібліотеки з величезними книгами, що розповідають про найважливіші підписи в історії людства. Побачити унікальні документи: універсал гетьмана Івана Виговського 1663 року, чернетку VI Універсалу, який вперше у ХХ столітті проголосив незалежну українську державу, Акт відновлення Української Держави 1941 року, розпорядження Симона Петлюри про початок партизанської роботи, надруковане на носовій хустці. Дізнатися історію підписання Акта проголошення незалежності України та Біловезької угоди в 1991 році — документів, що завершили історію Радянського Союзу та оформили народження незалежних країн. 

«Віртуальний тур “Сила підпису” — наша відповідь на новий виклик сучасного світу, коли будь-які подорожі обмежені. Сьогодні наше життя багато в чому змінилося, але незмінним залишається прагнення до нових знань та вражень і, звичайно, сила підпису. За кожним підписом завжди стоїть особистий вибір і наша мета – допомогти зробити його відповідальним та усвідомленим», — розповідає організатор проєкту Михайло Харенко. 

Найближчим часом організатори квест-музею планують запустити сайт з усіма матеріалами проєкту українською та англійською мовами, а також відеоекскурсіями. 

Нагадаємо, інтерактивна виставка «Сила підпису» в грудні 2019 року з успіхом відбулася в Київській міській галереї мистецтв «Лавра».