Огляди

Національна ресторанна премія «Сіль» 2019 визначила переможців

Премія, яку називають ресторанним «Оскаром» України, цьогоріч пройшла вже всьоме. На церемонії, що відбулася 1 грудня 2019 року, 19 щасливих переможців отримали визнання експертів, мідні сковорідки та статус найкращого закладу країни відповідно до своєї спеціалізації.

Цьогоріч організатори премії внесли деякі зміни, які допомогли розширити географію та включити до списку номінантів заклади з усієї України. Крім того, премію доповнили двома номінаціями: «Найкращий ресторан азіатської кухні» та «Найкращий винний бар», зважаючи на стрімке збільшення кількості закладів у цих сегментах.

Визначення переможців традиційно проходило у декілька етапів, а склад експертів нараховував 118 осіб – по 10 з найбільших міст України (Київ, Львів, Одеса, Харків, Дніпро) та по 4 з кожної області. Спочатку вони визначали заклад у кожній номінації зі свого регіону, а потім – з усієї України.

Після цього результати було передано членам журі, які сформували список фіналістів на основі переліку закладів, що ухвалили експерти, та закладів, які самостійно надсилали заявки на офіційний сайт премії «Сіль».

Серед 31 члена журі були відомі шеф-кухарі Євген Клопотенко та Юрій Ковриженко, бренд-шеф мережі «Сільпо» Марко Черветті, засновник фестивалю Ulichnaya Eda Роман Тугашев, відомий архітектор Олег Волосовський та інші.

До слова, обираючи переможців члени журі відвідували заклади з фінального списку не менше ніж 5 разів, оцінюючи їх у чотирьох аспектах: «Кухня», «Сервіс», «Атмосфера», «Спеціалізація». Власники закладів, які увійшли до складу журі, та переможці минулого року не могли брати участь у премії «Сіль» 2019-го.

Національна ресторанна премія «Сіль» 2019
За головний приз премії у сьомому сезоні змагалися 187 закладів із 23 міст України, після чого було обрано 19 переможців у таких номінаціях:

Додаткова нагорода під назвою «Відкриття року за версією народного голосування» дісталась ресторану «Мислі вслух» (Харків). Відкрите голосування, у якому брали участь усі охочі, проходило протягом тижня на сайті bit.ua.

Вітаємо переможців!