Огляди

Ресторани грузинської кухні в Києві

Грузинська кухня за кількістю закладів є однією з найпопулярніших у Києві. Потяг до смачних і поживних страв Кавказу не слабшає в Україні уже багато років поспіль. Вона приваблює поєднанням яскравих смаків, пікантними прянощами та соусами, барвистими кольорами, простотою і водночас витонченістю. За останні кілька років у Києві відкрили багато ресторанів грузинської кухні. Ми обрали п’ять закладів, які за тривалий час роботи завоювали любов і прихильність своїх багаточисленних гостей, які повертаються туди знову і знову.

«Шоті»

страви грузинської кухні

Заклад відомого ресторатора Сергія Гусовського відображає сучасну прогресивну Грузію, яка шанує свої традіції та багату історію. У ресторані два поверхи, які мають логічне зонування, завдяки чому тут однаково комфортно відпочивати великою компанією чи завітати на романтичну вечерю удвох.
Меню лаконічне й стримане, проте воно включає усі найвідоміші страви грузинської кухні. Окрім того, вони максимально наближені до автентичних смаків, а не адаптовані під місцеві уподобання.
У ресторані чудова колекція вин, кожен гість як комплімент отримує смачний хрусткий хліб шоті, що має форму видовженого човника (який і дав ім’я закладу).

Ціни: закуски – 99–299 грн, салати – 129–229 грн, супи – 129–149 грн, хачапурі – 159–219 грн, хінкалі – 32–43/шт, основні страви – 199–499 грн, страви на мангалі – 149–399 грн, десерти – 45–159 грн.
Адреса: вул. Мечникова, 9

«Хмелі-сунелі»

хінкалі та хачапурі

Це один із перших ресторанів грузинської кухні, який відкрився у Києві. Заклад просторий і вишуканий. Він має три поверхи, які цілком відрізняються своєю атмосферою. Сучасний простір витриманий у темній і теплій кольоровій гамі, а відкрита кухня додає особливого затишку й дає змогу спостерігати за приготуванням страв, серед яких багато м’ясних позицій і традиційної грузинської випічки. Окрім того, тут встановили тандит, у якому випікають традіційний хліб шоті.
Ресторан отримав назву однієї з найпоширеніших у Грузії суміші прянощів, яка відрізняється насиченим ароматом і смаком — а саме це є характерною ознакою грузинської кухні.

Ціни: салати – 132–255 грн, закуски – 132–390 грн, супи – 99–185 грн, хінкалі – 125–250 грн, хачапурі – 155–295 грн, основні страви – 136–399 грн, страви, запечені на вугіллі, – 185–520 грн, десерти – 59–275 грн.
Адреса: вул. Михайла Омеляновича-Павленка, 4–6

«Мама манана»

грузинськи закуски

Перший ресторан мережі було відкрито в самому центрі Києва – неподалік від станціі метро Льва Толстого. Локація і концепція закладу виявилася такою вдалою, що гостям довелося бронювати столик у будь-який день тижня, адже охочих насолодитися смачними стравами грузинської кухні за приємними й помірними цінами було занадто багато. Стабільна популярність ресторану надихнула власників на відкриття другого закладу в Києві, який користується не меншим попитом. Секрет успіху ресторану простий: тут завжди смачно, весело і приємно, як у гостях у найліпшого друга.
Меню просте й лаконічне: хінкалі з сиром і бараниною, п’ять видів хачапурі, кубдарі й аджапсандалі, а також улюблені шашлики (з м’яса свинини або телятини), легкі овочеві пхалі та багато іншої смакоти.

Ціни: салати – 84–108 грн, супи – 64–98 грн, закуски – 48–129 грн, основні страви – 56–148 грн, десерти – 30–115 грн, хачапурі – 84–208 грн, хінкалі – 16–38 грн/шт.
Адреса: вул. Велика Васильківська, 44; вул. Г. Кірпи, 5Б

«Чачапурі»

хачапурі

Ще один популярний заклад, у якому завжди потрібно бронювати столик зазделегідь, адже спонтанно завітати сюди на вечерю і знайти вільне місце – це майже нереальна удача. Ресторан невеликий, дуже затишний і колоритний. Кілька залів зі столиками для компанії та на двох, відкритий тандир для випікання хліба – от і весь інтер’єр «Чачапурі». Головною складовою успіху ресторану є атмосфера щирості, гостинності й відкритості та по-грузинськи великі порції смачної їжі, що не лишають байдужими як шанувальників місцевої кухні, так і тих, хто лише починає з нею знайомитися. Шеф-кухар ресторану зазвичай виходить до гостьової зали, щоб поцікавитися, чи все вам сподобалося.

Ціни: салати – 98–142 грн, супи – 72–98 грн, хачапурі – 124–134 грн, закуски – 49–138 грн, основні страви – 68–192 грн, десерти – 72–132 грн
Адреса: б-р Тараса Шевченка, 36А

Saperavi

страва з баклажаном

Це вишуканий грузинський ресторан у парку над Європейською площею, поряд з Музеєм води. Заклад розташований у цегляній башті й має цікавий і неповторний інтер’єр. Тут працюють кухарі з різних регіонів Грузії – від Аджарії до гірської Сванетії, – і кожен з них відповідає за страви та напрям у меню, яким славетний саме його регіон сонячної країни. Хліб тут випікають на очах у гостей у традиційній глиняній печі тоне, завдяки чому аромат свіжої випічки наповнює весь простір закладу та ще більше розпалює апетит. Із найпопулярніших позицій з тутешнього меню рекомендуємо скуштувати шашлик, який готують із індичатини, баранини, телятини, свинини, завдяки чому можна обрати страву на будь-який смак. А якщо вам важко визначитися – можна замовити м’ясну дошку від шефа (1600 г) і повною мірою насолодитись усіма видами м’яса.

Ціни: салати/закуски – 130–790 грн, супи – 125–135 грн, рибні страви – 355–390 грн, страви з птиці та м’яса – 190–360 грн, мангал-меню – 120–1700 грн, хачапурі – 130–220 грн, десерти – 35–330 грн.
Адреса: вул. Грушевського, 1В