Змагання

В Борисполі відбудеться легкоатлетичний забіг

Забіг по злітній смузі — чи чули ви про щось подібне? Саме такою, незвичною й цікавою подією 24 березня «Бориспіль» відзначає початок експлуатації терміналу F. Event Ukraine розпитав Георгія Зубка, заступника генерального директора з комерційної діяльності аеропорту, про особливості першої в історії «Борисполя» спортивної події.

Перший в Україні легкоатлетичний забіг KBP Runway Run у партнерстві з Visa — це не тільки чудова можливість спробувати себе як спортсмена-аматора, а й ексклюзивна можливість пробігти чи пройти там, де зазвичай курсують лише літаки. Різні дистанції для бігу — 3, 5 і 10 кілометрів, 5-кілометрова траса для скандинавської ходьби, цілий термінал F як стартового й фінішного містечка, концерт групи «Танок на майдані Конго» — розмах вражає.

легкоатлетичний забіг KBP Runway Run—  Пане Георгію, чому ж саме забіг?

—  «Бориспіль» уже давно не лише транспортний вузол, він розвивається й стає культурно-розважальним хабом. У нас проходить досить багато, скажімо, неавіаційних заходів — виставок, конференцій, концертів. Наприклад, під час різдвяних свят у терміналі D виступав Олег Скрипка у супроводі симфонічного оркестру. Тому до відкриття терміналу F — дуже значимої ​​для нас події — розглядалися різні варіанти заходів, але зупинилися на легкоатлетичному забігу. Особисто я беззастережно підтримав саме цю пропозицію, адже спорт, ідея руху якнайкраще асоціюються з мандрівками, а аеропорт — це точка початку чи завершення подорожі. До того ж забіг є важливою соціальною ініціативою, адже спорт не тільки корисний для організму, а й добре загартовує характер, виховує наполегливість. Дуже тішить, що нині стало модним бути спортивними й здоровими.

— У забігу візьме участь близько 2700 людей – і це своєрідний рекорд.  Як вам вдалося залучити таку кількість учасників?

—  Для нас самих стало несподіванкою, що вже після першого посту на офіційній сторінці у «Фейсбуці» ми отримали 1500 заявок протягом лише п’яти днів, і це без жодних маркетингових кампаній. Відразу відчули відповідальність за те, щоб все пройшло на найвищому рівні. Ажіотаж виявився неабияким, і нам навіть довелося зупинити індивідуальну реєстрацію, залишивши цю можливість тільки для корпоративних учасників. Гадаю, така активність свідчить, що це справді унікальний захід — і для нас, і для країни в цілому.

Щодо корпоративних команд, то з нами біжать Visa, «Укрзалізниця», «Укрпошта», «Київський метрополітен», МАУ, SkyUp, YanAir, команда Прикордонної служби України, дівчата з «Міс Україна», національна жіноча збірна з хокею, команда салонів краси Backstage. Усього — понад 60 команд!

самолет злітає—  Забіг саме по злітній смузі — це досить незвично.

— Так, справді, адже злітна смуга вважається зоною поза державним кордоном України. Ми сподіваємося, що всі служби аеропорту спрацюють відповідально й професійно, і всі, хто до нас завітає, — а це, окрім 2700 учасників, ще й стільки ж гостей, — насолоджуватимуться масштабним культурним і спортивним святом.

—  А як щодо вас? Будете бігти?

—  Неодмінно! Моя дистанція — 5 кілометрів. Узагалі, команда «Борисполя» біжить у складі близько 100 учасників. Ми з командою раніше брали участь у «Забігу у вишиванках». Загалом, мій спорт – хокей, я займався ним професійно півжиття. Проте у нас, спортсменів, немає чужих видів спорту. Саме тому долучаюся до різноманітних спортивних заходів. Звісно, я далеко не марафонець, але підтримую нашу команду, веду її і своїм прикладом хочу надихнути всіх на маленькі й великі спортивні звершення.

термінал F

— Термінал F припинив роботу після відкриття терміналу D. Чому ж через 6 років було вирішено його запустити?  

— Запуск терміналу F — це необхідність. Минулого року аеропорт обслужив 12,6 мільйона пасажирів, і нам стало зрозуміло, що пропускну здатність потрібно розширювати. Деякі авіакомпанії вже підтвердили, що перейдуть туди, — наприклад, Ryanair та Laudamotion. А українська авіакомпанія SkyUp Airlines навіть вибрала для себе термінал F як місце базування. Цей термінал буде зручним для бюджетних і чартерних перевізників. Ми продумали всі нюанси: розробили нову технологію заїзду автобусів Sky Bus, зробили зручнішим маршрут шатл-басів між терміналами, до того ж поблизу терміналу F працює декілька паркувальних майданчиків.

І в терміналі F, і в нашому основному — D ми намагаємося створити якнайкращі умови для пасажирів, щоби було комфортно усім — і бізнес-туристам, і діткам. Будемо не лише впроваджувати нові сервіси, а й обов’язково радувати всіх наших гостей цікавими подіями.