Змагання

«Пробіг під каштанами» 26 травня 2019: всі на старт!

Щороку в День міста у Києві проходять різноманітні розважальні заходи. Доброю традицією стало розпочинати цей день з пробіжки! «Пробіг під каштанами» — щорічний доброчинний захід, який започаткували задовго до того, як забіги стали мегапопулярними. У ньому беруть участь тисячі киян і гостей столиці. Цьогоріч це вже буде 27-й за ліком старт!

Історія

Перший «Пробіг під каштанами» відбувся 1993 року. Свій ранок у цей день Хрещатик почав із тупоту 150 пар ніг — це учасники першого в Україні старту бігли 5 кілометрів від Майдану Незалежності до площі Перемоги. Тоді організатори навіть уявити не могли, що цей забіг, метою якого була насамперед благодійність, стане щорічним заходом, без якого кияни вже просто не уявляють свято свого міста.

Спершу збирали кошти на допомогу дітям, які постраждали від Чорнобильської катастрофи, далі зусилля організаторів були направлені на потреби дітей в лікарні «Охматдит», а з 2002 року — Центру дитячої кардіології та кардіохірургії. У 2010 році завдяки учасникам забігу в Центрі з’явився єдиний на той час в Україні апарат «штучне серце», у 2013-му — третій в Україні контрапульсатор ЦС300 (апарат, що підтримує кров’яний тиск пацієнтів під час операції). У 2015 році придбали нову плату для ангіографічної установки (апарат для обстежень пацієнтів і проведення операцій без розрізу), а 2016 року кошти від забігу стали частиною суми, яка була витрачена на придбання нових рентгенівських трубок для цього апарату.

З кожним роком кількість учасників зростає, а з ними множаться добрі справи, які допомагають дітям рости здоровими й щасливими. Адже за ці 27 років усього було зібрано близько 530 000 доларів!

Як зареєструватися на «Пробіг під каштанами – 2019»

Якщо ви вирішили долучитися до спільної благої справи й подарувати дітям шанс на життя, достатньо зайти на сайт і зареєструватися. Головне — обирайте категорію, яка підходить саме вам, адже варіантів цьогоріч справді багато. Основна дистанція — 5 кілометрів.

Маршрут (5 км)

Майдан Незалежності — вул. Хрещатик — пл. Л. Толстого — вул. В. Васильківська — розворот на вул. Ділова та рух у зворотному напрямку — вул. В. Васильківська — вул. Хрещатик — Майдан Незалежності.

київ пробіг під каштанами благодійність

Старти для дорослих

Команда. Цей розділ у стартах користується популярністю у великих компаній, які виготовляють для учасників корпоративні футболки з офіційною символікою компанії. Дистанція — 5 км, благодійний внесок — 300 грн.

Індивідуальна участь: спортсмени-аматори. Дистанція — 5 км, благодійний внесок — 200 грн.

Спортивний пробіг: професійні спортсмени й учасники зі спеціальною спортивною підготовкою. Дистанція — 5 км, благодійний внесок — 300 грн.

«Пробіг мужніх»: люди з інвалідністю, які долають дистанцію у візках чи за допомогою милиць, палиць, ціпків. Дистанція — 600 м, благодійний внесок — 200 грн.

Пробіг наосліп: проходить у парах: один учасник одягає пов’язку на очі, а інший бере його за руку й допомагає подолати (пройти чи пробігти) дистанцію. Дистанція — 50 м, благодійний внесок — 200 грн.

Пробіг із собакою: дистанція — 600 м, благодійний внесок — 200 грн.

Дитячі старти

Пробіг в ходунках: найменші учасники віком від 9 до 14 місяців на руках батьків, у «кенгуру» або слінгу, сидячи на плечах батьків або тупаючи за руку поруч. Дистанція — 10 м.

Дитячий пробіг: діти до двох років разом з батьками у візочках (дистанція — 100 м), діти віком до чотирьох років з одним дорослим (дистанція — 50 м), діти віком до 8 років з одним дорослим (дистанція — 100 м), діти віком від 9 до 15 років. Дистанція — 1200 м, благодійний внесок для усіх дитячих стартів — 200 грн.

Реєстрацію відкрито до 22 травня, кількість місць необмежена. Побігли разом!