Імідж

Правила душевних подарунків

Початок року – суцільні свята, тому найактуальніше питання – що дарувати рідним, близьким, колегам? Легко впасти у спокусу й вибрати щось стандартне та шаблонне або взагалі презентувати гроші в конверті.

Але краще не шукати легких шляхів, адже від доречності подарунку часом залежать наші відносини з адресатом.

Подарунки у цифрах

За статистикою компанії MasterCard:

  • 58 % респондентів зізналися, що отримували (і не одноразово!) непродуманий подарунок;
  •  9 % чоловіків і 5 % жінок купують подарунки в останній момент;
  •  тільки 9 % отримувачів вважають ціну подарунка важливою;
  • половина респондентів вважають невдалим подарунком гроші.

Чому ми помиляємося?

Психологи помітили: найчастіше ми сприймаємо подарунок як привід заслужити подяку, тому для нас важливо, щоб презент був дорогим, пафосним, унікальним. Проте адресат сприймає подарунок, навпаки, у контексті свого життя: співвідносить зі своїми планами, бажаннями, з тим, який він зручний і практичний. Психологи запропонували учасникам експерименту вибрати кавоварку, яку вони хотіли б подарувати колезі або другу. «Дарувальники» обирали ту, що була найдорожча та оздоблена  максимальною кількістю функцій. А ось «одержувачів» найбільше тішила зручна та надійна у використанні модель. Радше за все, труднощі виникають тоді, коли ми розглядаємо подарунок як продовження себе і несвідомо хочемо, щоб наш адресат оцінив насамперед наш смак, а не турботу про його  бажання та вподобання.

Інша поширена помилка – неувага до вітальних ритуалів. Ми вкладаємо сили в пошук і покупку подарунка й забуваємо про те, що стоїть за ним, – наше ставлення до людини. Можна вибрати листівку з дотепним написом, але вона не зачепить так, як побажання, написані від руки.  Навіть така ніби другорядна деталь, як обгортка, може повідомити одержувачу багато про наше ставлення до нього. Психологи давно звернули увагу на те, що подарунки, загорнуті своїми руками, подобаються адресатам більше за речі в упаковці.  Таким чином ми немов говоримо іншому: «Я дбаю про тебе.  Мені важливо, щоб твій подарунок залишався недоторканим. Ти можеш сам вибрати, коли його розкрити». Нарешті, сам процес загортання подарунків – теж неабияке задоволення, адже можна взяти хрусткий обгортковий папір, коробки з подарунками, налити собі чашку ароматного чаю, включити новорічну музику … Здається, що свято вже тут!

Все для душевних подарунків:

https://paperovashafa.com.ua/

http://emotionpresents.com.ua/

https://chickenart.com.ua/