Ініціатива

L’Oréal виділяє 150 млн євро для соціально незахищених жінок і захисту природи

Для подолання наслідків пандемії коронавірусу Covid-19 компанія L'Oréal оголошує про безпрецедентну програму соціальної та екологічної солідарності «L'Oréal в інтересах майбутнього».

Нова програма передбачає надання 50 млн євро для створення цільового благодійного фонду підтримки організацій, які надають допомогу найбільш незахищеним в соціальному сенсі жінкам, які стали першими жертвами соціально-економічної кризи внаслідок пандемії, а також інвестування 100 млн євро в заходи, пов’язані із захистом навколишнього середовища. Це передбачає відновлення постраждалих від впливу людини природних екосистем і заходи, що перешкоджають зміні клімату.

«У найближчі місяці світова спільнота зіткнеться з кризовими наслідками, які можуть стати причиною збільшення труднощів, особливо для соціально незахищених громадян. Одночасно з цим продовжує зростати нагальність екологічних проблем. Вкрай важливо не відступати від наміченого курсу перетворень на сталий розвиток, яких сьогодні потребує світ. У зв’язку з цим, для нас важливо підтвердити свою прихильність розв’язання задач захисту навколишнього середовища і біорозмаїття, а також прагнення пом’якшити наслідки кризи для соціально незахищеного жіночого населення. Обидва ці напрями відбивають цінності та принципи, служінню яким історично присвятила себе компанія L’Oréal», – підкреслює Жан-Поль Агон, президент і CEO L’Oréal.

50 мільйонів євро на допомогу найбільш незахищеним в соціальному сенсі жінкам

Група L’Oréal, яка впродовж всієї історії свого існування прагнула допомагати жінкам, і сьогодні продовжує робити це, оскільки жінки непропорційно більшою мірою страждають від наслідків кризи, зумовленої Covid-19, в частині втрати роботи і доходів. Більшість неповних сімей знаходиться саме під їхньою опікою, тому все частіше такі жінки вимушені звертатися за допомогою до благодійних фондів для задоволення елементарних потреб таких сімей. Водночас, в усьому світі відзначається зростання домашнього та сексуального насильства (яке тільки у Франції зросло на 30%), в тому числі, через введений режим самоізоляції.

Щоб допомогти жінкам, які протистоять насильству, L’Oréal виділяє 50 млн євро для створення фонду підтримки громадських і благодійних організацій у цій сфері, що дозволить їм здійснити заходи, спрямовані на боротьбу з бідністю, інтеграцію жінок в професійне і соціальне середовище, надати екстрену допомогу жінкам з-поміж біженців і тих, хто втратив працездатність, захистити від насильства і підтримати постраждалих від нього.

Олександра Пальт, віцепрезидент Групи L’Oréal з питань корпоративної соціальної відповідальності, зазначила: «Криза, що виникла внаслідок пандемії коронавірусу Covid-19, не лише нікого не милує, але й ще більше посилює нерівність, особливо руйнівно впливаючи на людей, які і так знаходяться у скрутному соціальному та економічному становищі, або є жертвами насильства, особливо жінок. Для нас вкрай важливо зробити щось, щоб підтримати найбільш незахищених з них. Але ця соціальна криза не зменшила наше занепокоєння питаннями охорони довкілля. Якщо ми хочемо знайти стійкий та інклюзивний шлях розв’язання цих проблем, ми повинні також зосередити увагу на попередженні змін клімату та руйнування біорозмаїття, які у цей час загрожують ще глибше і нещадніше можуть похитнути засади нашого життя, суспільства і економіки, що також насамперед позначиться на жінках».

 100 млн євро на інвестиції у сфері захисту довкілля

На додаток до стратегічної програми сталого розвитку Sharing Beauty with All, яка спрямована на пом’якшення негативного впливу виробничо-збутового ланцюжка на навколишнє середовище, Група L’Oréal також інвестує 100 мільйонів євро у вирішення двох головних екологічних проблем:

  • Відновлення постраждалих від впливу людини природних екосистем: 50 мільйонів євро спрямовуються на фінансування проєктів з відновлення морських і лісових екосистем, які, крім іншого, створюють нові можливості соціального і економічного розвитку для населення, яке залежить від цих екосистем (через розвиток сталого сільського господарства і рибальства, екотуризму, продаж вуглецевих квот). Метою Фонду L’Oréal з відтворення природи є відновлення одного мільйона гектарів деградованих екосистем, поглинання від 15 до 20 мільйонів тонн CO2 і створення сотні робочих місць до 2030 року.
  • Заходи, що перешкоджають зміні клімату: 50 мільйонів євро спрямовуються на проєкти, пов’язані з розвитком економіки замкненого циклу. Виділяючи ці кошти, Група L’Oréal прагне зробити власний внесок у пошук рішень та створення бізнес-моделей на підтримку розвитку т.зв. «циклічної» економіки, в першу чергу, в частині перероблення та утилізації пластикових відходів.

Група L’Oréal планує наприкінці червня оприлюднити свою нову програму сталого розвитку до 2030 р., яка доповнить план, намічений в рамках оголошеної сьогодні програми «L’Oréal в інтересах майбутнього», і подбає про те, щоб усі види діяльності L ‘Oréal враховували обмеження безпечного розвитку людства, які дістали назву «планетарних меж».