Ініціатива

Премія L’OREAL UNESCO «Для жінок у науці»

Понад 200 жінок-науковиць стали учасницями другої української премії L’OREAL UNESCO «Для жінок у науці».

Компанія «L’OREAL Україна» 3 липня завершила приймання заявок на здобуття національної премії «Для жінок у науці» (далі – Премія), а 23 липня закінчився їх аналіз. Премія проводиться під патронатом Національної комісії України у справах ЮНЕСКО. Партнери – Національна академія наук України, Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності».

Українська Премія реалізовується в Україні другий рік поспіль і є частиною глобальної Програми L’OREAL-ЮНЕСКО «Для жінок у науці». Мета Премії – підтримати та відзначити талановитих жінок-науковиць, заохотити молодих жінок обирати наукові професії й допомагати їм у їхній кар’єрі. Для участі у Премії жінки повинні мати науковий ступінь, наявність публікацій у журналах, що індексуються в міжнародних наукометричних базах Scopus та/або Web of Science, і бути соціально активними задля популяризації науки.
жінка у науці
З 24 квітня до 3 липня 2019 року приймалися заявки через онлайн-платформу forwomeninscience.in.ua. За майже три місяці отримано 203 заявки від науковиць із 32 міст України, 151 закладу вищої освіти України та із 44 інститутів НАН. Учасницями є 163 кандидатки наук і 40 докторів наук. Серед трьох найпопулярніших напрямів, якими займаються аплікантки, – хімія (57 заявок), біологія (37 заявок) і фізико-технічні проблеми матеріалознавства й енергетики (23 заявки).

Наступним етапом Премії є відбір поважними членами журі десяти фіналісток для участі в другому турі у жовтні 2019 року та оголошення трійки переможниць у грудні цього року. Члени журі Премії – провідні науковці України, які є визнаними фахівцями у STEM галузях і мають бездоганну наукову та етичну репутацію.

Кожна з трьох переможниць отримає грошову премію у розмірі 150 000 (сто п’ятдесят тисяч) гривень після відрахування обов’язкових платежів і зборів, яка може бути використана переможницями на власний розсуд.

«Другий рік поспіль Українська премія «Для жінок у науці», заснована L’OREAL, за участі партнерів, збирає понад 200 заявок від науковиць з усієї України. Це свідчить про високий інтерес і необхідність Премії, а вимогливість членів журі щодо якості наукових досягнень учасниць є стимулом для поліпшення показників їхніх наукових робіт», – зазначає Сергій Комісаренко, співголова журі Премії, академік-секретар Відділення біохімії, фізіології і молекулярної біології НАН України; Директор Інституту біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України.
жінка дивиться у пробірку
————

L’OREAL Україна – один із лідерів на ринку косметики та парфумерії (№ 1 Косметична група у світі). Філіал в Україні було створено у 2004 р. Станом на 2018 р. в Україні працює понад 250 працівників, у різних філіалах компанії у всьому світі – 89 тис. Щодня 3800 працівників присвячують свій час дослідженням, працюючи у Відділі досліджень та інновацій. Компанія представлена (має філіали) у 140 країнах світу і володіє портфоліо з 34 брендів, що доповнюють один одного. В Україні функціонує 4 департаменти – Департамент продукції масового попиту, Департамент продукції люкс, Департамент професійних продуктів і Департамент активної косметики.

Веб-сайт: http://www.loreal.ua/

Українська премія «Для жінок у науці» є частиною глобальної Програми L’OREAL-ЮНЕСКО «Для жінок у науці» й реалізовується в Україні з 2018 року. Мета премії – підтримати та відзначити талановитих жінок-науковиць. У 2018 році, перший рік Премії, було отримано 255 заявок від науковиць із 35 міст України. За оцінкою журі, переможницями стали: Наталія Щербань, кандидатка хімічних наук, старша наукова співробітниця Інституту фізичної хімії ім. Л. В. Писаржевського НАН України, Олена Ванєєва, кандидатка фізико-математичних наук, старша наукова співробітниця Інституту математики НАН України, Марія Байляк, кандидатка біологічних наук, доцентка кафедри біохімії та біотехнології Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника.

Веб-сайт: www.forwomeninscience.in.ua