Ініціатива

Ініціатива: кампанія з протидії травматизму й смертності серед дітей і молоді

«Коли Rip може стати R.I.P.»: у Києві презентували громадську ініціативу з протидії загибелі людей на воді. Ініціатори сподіваються, що епатажна соціальна кампанія з дитячими страшилками змусить українців вивчати правила безпеки.

Презентація провокативної соціальної кампанії «Коник-Дурконик» відбулася 15 вересня в Києві. В ній діти заспівали страшилки, щоб привернути увагу інших дітей та дорослих до проблем безпеки. В межах заходу відбулась урочиста церемонія підбиття підсумків молодіжного освітнього проєкту #Курс100 від центру Safety Park та презентація громадської ініціативи «Коли Rip може стати R.I.P.», метою якої є боротьба з загибеллю людей на воді.

«В межах комплексного #Курс100 нам вдалося об’єднати в єдине ком’юніті велику кількість різнобічних експертів сфери безпеки, які є професіоналами своєї галузі, до того ж багато з них визнані не тільки в Україні, а й за її межами. Наповнює вірою у наших людей та оптимізмом той факт, що на цей великий комплексний курс подали заявки понад 1200 людей, а зараховано було більше 500 небайдужих людей зі 156 населених пунктів України, а загальна кількість переглядів лекцій курсу на YouTube перевищила 69 000. Тепер наші випускники та всі глядачі, які дивилися відкриті лекції, можуть і будуть поширювати набуті знання та практики безпеки серед населення своїх міст, наближуючи культуру безпеки життя в Україні до стандартів країн з високим рівнем життя та соціальної захищеності», – розповіла засновниця освітнього центру Safety Park Ольга Дробишева.

У заході взяли участь представники патрульної поліції України, ДСНС, Центру громадського здоров’я України, лектори #Курс100, український режисер Євген Матвієнко, відомий музикант – співзасновник гурту «Бумбокс» –  Андрій «Муха» Самойло, півфіналістка шоу «Голос країни» Вікторія Ягич, теле- та радіоведуча Анна Заклецька, представники партнерів проєкту, а також діти, що озвучили ролики «Коник-Дурконик».

На презентації освітньої кампанії було представлено один анімаційний та п’ять музичних роликів «Коник-Дурконик». Музику для соціальних роликів написав український музикант Андрій «Муха» Самойло, а український кінорежисер, продюсер і сценарист Євген Матвієнко намалював головного персонажа та серію ілюстрацій до анімації. Голосом кампанії стали: син півфіналістки шоу «Голос країни» Вікторії Ягич – Стефан, донька засновниці освітнього центру Safety Park Ольги Дробишевої – Арніка, а також вокалістка українського дівочого рок-гурту The Sixsters Кіра Касьянова.

«Соціальна кампанія «Коник-Дурконик» – це ще один гучний крок до формування високого загального рівня культури безпеки в Україні, який має провокативний та подразнюючий характер, але реалізується з великою метою – призвести в результаті до зниження кількості загиблих та важко травмованих українських дітей та підлітків – нашої української молоді від незнання та недотримання правил безпеки, від своєї та нашої легковажності», – зауважила Ольга Дробишева. 

Відео- та аудіоролики «Коник-Дурконик» поширюватимуться на телебаченні, в мережі АЗК WOG, на сторінках відеосервісу Megogo, в ефірах радіостанцій «Джем ФМ» та «Авторадіо», у соціальних мережах Facebook і YouTube, та на інших інтернет-ресурсах.

Метою соціальної кампанії «Коник-Дурконик» є залучення молоді до вивчення сучасних світових практик, методів та протоколів безпеки, а також інформування населення України про головні принципи персональної безпеки та про можливість безкоштовного навчання на сайті освітнього центру Safety Park, де розміщені понад 30 відкритих лекцій.

Також 15 вересня в рамках заходу була презентована громадська ініціатива «Коли Rip може стати R.I.P.», направлена на попередження туристів, які відпочивають на водних об’єктах України, щодо небезпеки природного явища під назвою «розривна течія» (або «зворотна течія»), що утворюється під час відпливу у великих водоймах: морях та озерах. Метою цієї ініціативи є зменшення показників загибелі на водних об’єктах країни та інформування населення щодо явища «зворотна течія», від якого щороку гинуть люди.

«Практика розміщення попереджувальних знаків про зворотну течію є загальновживаною в багатьох країнах. В Україні до сьогодні не було жодної таблички, хоча щороку від зворотних течій гинуть люди. Перші попереджуючи знаки в рамках акції «Коли Rip може стати R.I.P.» будуть встановлені на території чорноморського узбережжя Одеської області, і ми сподіваємося, що з часом всі місця в Україні, де може з’явитися дане природне явище, забезпечимо такими інформативними матеріалами», – розповіли організатори акції.

Освітній проєкт Safety Park втілюється за підтримки Міністерства соціальної політики України, Центра громадського здоров’я МОЗ України, ДСНС України, МВС України, Національної поліції України, Департаменту освіти і науки міста Києва та численних місцевих адміністрацій.