Гід

Лижі плюс терми: 3 курорти Швейцарії

Погодьтеся, знайти місце для гірськолижного відпочинку, щоб догодити всім членам сім'ї чи строкатої компанії не так вже й легко. Особливо, якщо «катали» далеко не всі. Прекрасне рішення розглянути ті курорти, де є ще й природні термальні басейни.

В Європі не так вже й багато курортів, де є і класні різноманітні траси, і природні термальні джерела. Швейцарія радше виняток, хоча й тут місця, де є «води», не можуть похвалитися високогірними чи складними трасами.

Радимо: подорожувати Швейцарією надзвичайно зручно поїздами. Часто з пункту А до В неможливо дістатися без пересадок, але нехай вас це не відлякує: швейцарська залізниця така ж точна, як і годинники. Туристам пропонується кілька видів проїзних документів від швейцарської та європейської залізниць. Наполегливо радимо детально вивчити пропозиції — це не тільки зручно, але й дуже вигідно.

Лейкербад, кантон Вале

Найвідоміший і найбільший бальнеологічний курорт Швейцарії має три термальних комплекси: Walliser Alpentherme, Leukerbad Therme і Volksheilbad. Всі вони пропонують відкриті та закриті басейни, сауни та різні водні забавки. З басейнів просто неба відкривається приголомшливий 360-градусний краєвид на засніжені альпійські вершини.

Щодо любителів гірських лиж, то місцеві схили більше пасуватимуть початківцям і дітям. Тут діє дві зони катання, облаштовано 60 км трас, працює 17 підйомників.

Варто пам’ятати, що Лейкербад лежить в горах на висоті 1 400 м, і їхати туди потрібно 40 хвилин запаморочливим гірським серпантином за допомогою автотранспорту (від найближчої залізничної станції).

Що ще: бігові лижі, траси для ходьби на снігоступах, санні траси, спортивний центр з катком.
Неподалік: великий гірськолижний курорт Саас-Фе з льодовиком і підйомником всередині гори.
Дістатися: поїздом з Женеви або Цюриха до станції Лейк (Leuk), потім автобусом.
Час у дорозі — 3,5 години.

Скуоль, кантон Граубюнден

Колоритний бальнеологічний курорт — один із перших в Альпах —  давно облюбовали самі швейцарці. Лежить він на висоті 1200 м по сусідству з єдиним у країні національним парком. Тут досі розмовляють ретороманською мовою, а з питних фонтанчиків на центральних вуличках містечка ллється мінеральна вода.

Комплекс Engadin Bad Scuol вважається одним з найкращих термальних центрів Альп з його римо-ірландськими банями, 6 басейнами з джакузі, підводними вихорами, соленою водою та іншими вигадками.

Зона катання Енгадин-Скуоль-Самнаун пропонує 80 км трас, які обслуговуються 16 підйомниками, а також позатрасове катання, фан-парк з хаф-пайпом і найдовшим у Швейцарії бордеркросом. Також тут є траси для карвінгу, могулу та 4-кілометрова траса для тобогану.

Що ще: санні спуски, піші маршрути, бігові лижі, спортивний центр, каток, парапланеризм, їзда верхи на конях.
Неподалік: символ регіону Нижній Енгадин — замок Тарасп на вершечку гори.
Дістатися: поїздом з Цюриха.
Час у дорозі — 3 години.

Якщо плануєте активно пересуватися кантоном Граубюнден, варто розглянути єдиний квиток graubündenPASS, з яким туристам, окрім безкоштовного проїзду, надаються різноманітні знижки.

Овронна, кантон Вале

Невеличкий курорт у французький частині Швейцарії, на висоті 1350 м, славиться красою навколишньої природи та захопливими краєвидами на долину Рони. Тут не буває гучних тусівок, метушні та галасу, тому любителям нічного життя краще шукати чогось іншого.

Місцевий термальний комплекс Les Bains d’Ovronnaz має один закритий і два відкритих панорамних басейни, вода до яких потрапляє безпосередньо з джерела. Тут функціонують бані та сауни, пропонують весь спектр програм для оздоровлення.

Перевага курорту — в його компактності. В пішій доступності від готелів — 7 підйомників до 25 км трас для гірських лиж та сноуборду.

Що ще: санні спуски, бігові лижі, сноубайк, парапланеризм.
Неподалік: підземне озеро, мальовниче абатство св. Моріса, музей спелеології,  містечко Мартіньї.
Дістатися: поїздом з Женеви до Мартіньї (Martigny), потім автобусом до Лейтрона (Leytron).
Час у дорозі — 2,5 години.