Гід

9 найкращих пішохідних маршрутів світу

Любите спакувати своє життя в рюкзак і гайнути світ за очі? А чи підкорили ви вже хоч один із найвідоміших піших маршрутів світу? Придивіться уважніше до нашого переліку, можливо, якась зі стежок чекає саме на вас.

Стежка богів (Sentiero degli Dei)

Де: Бомерано – Позитано, Амальфітанське узбережжя, Італія
Довжина маршруту: 8 км
Тривалість: 1 день
тропа богів італія

Позитано Амальфітанське узбережжя

«Стежка богів» пролягає одним із найкрасивіших регіонів Амальфітанського узбережжя. Колись цю дорогу витоптували навантажені мули. Вона в’ється між виноградниками й біжить вересово-дубовими долинами. Це також чудовий варіант, щоб удосталь намилуватися Середземним морем і прибережними скелями. Маршрут має два варіанти: верхній, більш мальовничий, і нижній, що дає змогу скоротити шлях, під’їхавши автобусом із крихітного Ночелле до чарівного Позитано.

Тур навколо Монблану (Tour du Mont Blanc)

Де: Франція/Швейцарія/Італія
Довжина маршруту: 170 км
Тривалість: 9–12 днів
похід навколо монблану

Щоб відчути дух Монблану, не обов’язково підніматися на верхівку найвищої гори Західної Європи. Замість долати висоту 4810 метрів над рівнем моря, підкоріть класичний маршрут Tour du Mont Blanc (ТМВ). Він пролягає територією трьох країн і сповнений альпійського шарму та багатої історії цієї місцевості. Уздовж маршруту вдосталь закладів, де можна поїсти і переночувати, а це якісно вищий рівень комфорту, ніж пропонують більшість туристичних стежок. Забудьте про важке спорядження, казанки та намети, просто насолоджуйтеся прогулянкою завдовжки 170 км.

Дорога Святого Якова, Ель Каміно де Сантьяго (Camino de Santiago)

Де: Сен-Жан-П’є-де-Пор – Сантьяго-де-Компостела, Франція/Іспанія
Довжина маршруту: близько 800 км
Тривалість: 30 днів

Дорога Святого Якова

Ель Каміно де Сантьяго – значно більше, ніж прогулянка. Це стан душі, духовна подорож. Раніше цей довгий шлях долали паломники, щоб відвідати могилу апостола Якова. Нині це найвідоміший пішохідний маршрут Європи, занесений до переліку пам’яток Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Водночас це також непогана перевірка на фізичну витривалість, випробування не лише для духу, але й для тіла. Як і гарна можливість насолодитися красою та кухнею Північної Іспанії.

Льойгавегюр (Laugavegur)

Де: Ландманальойгар (Landmannalaugar) – Торсмерк (Thórsmörk), Ісландія
Довжина маршруту: 55 км
Тривалість: 4 дні
Льойгавегюр подорож
Цей найвідоміший пішохідний маршрут Ісландії – мандрівка абсолютно неземними ландшафтами, які виграють усіма барвами веселки: від червоного й жовтого до зеленого й пурпурового. Ви почуєте, як скриплять сліпучо-білі льодовики, побачите, як вирують гарячі джерела, виблискують під сонцем північні річки й озера. Сезон походів в Ісландії зовсім короткий, він триває лише з середини червня до початку вересня. Тому на маршруті може бути чимало попутників. Однак унікальна природна краса острова компенсує всі незручності.

Лікійська стежка

Де: Фетхіє − Анталія, Туреччина
Довжина маршруту: 509 км
Тривалість: 25 днів
подорож до фетхіє

Лікійська стежка – найдавніший піший маршрут Туреччини. Він пролягає пагорбами вздовж узбережжя півострова Текке. Ця місцина багата на пам’ятки історії: тут ви знайдете і візантійські монастирі, і грецькі храми, і римські руїни. За увагу мандрівника з історією змагається природа: на маршруті безліч красивих бухт, печер і пляжів. А ще додайте аромати суниць, ялівцю та сосен. І 500 кілометрів уже не здаватимуться неймовірно довгим шляхом. На маршруті вдосталь гостьових будинків, у яких можна не просто зупинитися і перекусити, а й поспілкуватися з привітними місцевими мешканцями.

Фаулхорнвег (Faulhornweg)

Де: Шиніге Платте − Фірст, Швейцарія
Довжина маршруту: 16 км
Тривалість: 1 день
Стежка Джона Мюїра

Це ідеальний маршрут Швейцарією. На плато, де він починається, можна дістатися фунікулером, що функціонує з ХІХ століття. А пейзажі тут неймовірно казкові: синьо-бірюзові озера Тун і Брієнц, височенні піки Бернського Оберланду, глибокі зелені долини. Це дивовижна прогулянка гірським хребтом із відпочинком у будиночку на висоті 2680 м над рівнем моря. Багатьом також додає настрою той факт, що повернутися з глибокої долини Фірста до Грінденвальда можна канатною дорогою з ідеальними краєвидами.

Стежка Джона Мюїра (John Muir Trail)

Де: Долина Йосеміті – Гора Вітні, Каліфорнія, США
Довжина маршруту: 340 км
Тривалість: 20–30 днів
John Muir Trail

Джон Мюїр був одним із ініціаторів створення в США національних парків. Тому не дивно, що маршрут, який пролягає заповідними територіями, було названо на його честь. Мюїр любив Йосеміті, і саме тут починається стежка, яка далі пролягає через Сьєрра-Неваду з квітучими луками, озером Еволюшн та озерами в Рае. На маршруті є кілька місцин, де можна поповнити припаси воді та їжі, зокрема поруч з термальними джерелами. Проте загалом це дика стежина в горах, де запросто можна зустріти ведмедів та інших хижаків.

Маршрут горою Тонгаріро (Tongariro Alpine Crossing)

Де: Національний парк Тонгаріро, Північний острів, Нова Зеландія
Довжина маршруту: 19 км
Тривалість: 1 день
Tongariro Alpine Crossing

Маршрут горою Тонгаріро
Цей маршрут часто називають найліпшим одноденним маршрутом світу. Тут вам і сірководневі озера, і червоні кратери, і легенди маорі, й ще багато всього цікавого. Наприклад, любителі саги «Володар перснів» упізнають у горі Руапеху легендарний Ородруїн, де Фродо Торбін розплавив злощасний Єдиний Перстень. Весь маршрут досить зручний. Лише подекуди є круті ділянки. Проте негода може стати на заваді мандрівникам. Якщо ж одноденної прогулянки вам замало, маршрут можна продовжити до 34 км Північним округом.

Маршрут Великою китайською стіною

Де: Північний Китай, ділянка неподалік від Пекіна
Довжина маршруту: загалом 5000 км
Тривалість: 1–12 днів (залежно від обраного маршруту)
Маршрут Великою китайською стіною

Велика китайська стіна

Пройти вздовж усієї Великої китайської стіни надзвичайно складно не лише через те, що вона дуже довга, а й тому, що місцями дуже зруйнована. Однак як варіант, можна обрати досить добре збережені ділянки стіни неподалік від Пекіна, де порівняно мало туристів: Цзянькоу, Мутяньюй, Губейкоу та Цзіньшаньлін. Тут на вас чекають сторожові вежі, неймовірно круті сходинки та прекрасні краєвиди гір.