Спа i велнес

Що таке ретрит і де можна опанувати цю практику

Практика йоги поєднує в собі користь і для тіла, і для свідомості. Ми вже розповідали, чому вам неодмінно варто спробувати зайнятися йогою, де можна зробити це просто неба, поки ще тепло й світить сонечко, та про київські студії йоги. Тепер прийшла черга ретрита! Розповідаємо, куди і для чого вам варто поїхати, щоб заспокоїти розум і трохи оздоровити тіло.

Ретрит (від англ. retreat) — період особистого чи групового усамітнення для духовної чи психологічної роботи над собою. Духовні виїзні семінари, які є в багатьох буддійських, християнських і суфійських (ісламська) громад. 

У сучасному суспільстві, зокрема в Україні, принципи ретриту почали використовувати успішні бізнесмени, політики, тренери для підвищення своєї ефективності й результативності. 

Почнімо, мабуть, з Києва та України. Бо перш ніж зважитися на таке дійство далеко від дому, варто влаштувати собі тестове випробування.

Мовчазний ретрит вихідного дня під Києвом з Денисом Бучмою

Коли: 9–11 серпня 2019
Де: Садиба Звенигород, Балико-Щучинка, Київська обл.
Вартість: від 3200 грн до 3700 грн.
ретрит здорова подія

Дводенний ретрит – ідеальний варіант для того, аби почати своє знайомство з цією практикою. Протягом цього часу ви відпочиватимете, готуватимете себе до осені, відновлювати ясність розуму, розставляти пріоритети, медитувати, займатися хатха та крийя-йогою, пити чай, спілкуватися і, звісно, контактувати зі своїм «я». 

Сакральний ретрит «За межі ...»

Коли: 15–21 серпня 2019
Де: Кемп на Дністрі «Білий Бізон», с. Лука, Івано-Франківська обл.
Вартість: від 5600 грн до 6100 грн
мовчання ретрит

Організатори ретриту обіцяють сакральні медитації та споглядання, дихальні й тілесно-енергетичні практики, динамічну та силову йогу, практику тиші та мовчання, практики із закритими очима, ходіння по вугіллю, усвідомлені сновидіння й нічні практики у лісі. Реєстрація обов’язкова.

Віпассана. Триденний ретрит з Аджані Хуберта

Коли: 23–26 серпня 2019
Де: Шевченко 125, Трипілля, Київська обл.
Вартість: від 3400 грн до 4000 грн.
Аджані Хуберт, віпассана

Це разовий ретрит, організований фондом «Меттабхаван», який заснований буддійським Учителем Аджані Хуберта та його учнями 2015 року. Ретрити проводять щомісяця у різних містах і країнах. В Україну Аджай Хуберт приїде наприкінці серпня й проведе триденний ретрит, на якому учасників очікує три дні тиші, спокою та глибокого занурення в себе, щоденні наснажливі лекції Учителя, отримання інструкцій до найдавніших технік медитації та інтенсивна духовна практика. Реєстрація обов’язкова.

Ретрит «Цілісність»

Коли: 24–31 серпня 2019
Де: с. Ясіня, Карпати
Вартість: 380 доларів
мовчання, душа, будда

Мета ретриту «Цілісність» – возз’єднання зі своєю душею. Протягом тижня вам буде заборонено користуватися мобільними пристроями (телефонами та планшетами). Весь цей час ви проводитимете мовчки. Саме це благородне мовчання дасть вам змогу знайти внутрішню цілісність і, нарешті, почути себе без зайвого шуму й суєти. 

Ретрит з Іллею Бєляєвим під Києвом

Коли: 3–6 жовтня 2019
Де: Садиба Звенигород, Балико-Щучинка, вул. Польова, 22
Вартість: від 1800 грн.
йогин, вчитель з медитації

Ілля Бєляєв – йогін, вчитель з медитації, письменник, цілитель, учень російського майстра Кунта-йоги Тоши й один з двох зберігачів вчення Кунта-йоги, автор книг «Вістря Кунта», «Простір свідомості», «Свобода бути». Ілля присвятив практиці медитації та цілительства понад двадцяти років. Він навчався у майстрів різних традицій в Росії, Індії, Непалі, Канаді та США.