Книжки

10 книжок для ділового й особистого успіху від Ілона Маска

В січні 2020 вартість акцій компанії електромобілів Tesla Ілона Маска на біржі вперше перевищила $ 500 за штуку. І як тільки Ілон Маск знаходить час на читання? Так чи інак, за всієї його зайнятості він читає багато різноманітної літератури. 

Літературні уподобання генерального директора SpaceX і Tesla варіюються від «Володаря перснів» до біографії життя фізика Альберта Ейнштейна. І зовсім не дивно, що Маску до душі складні практичні керівництва зі створення ракет.  За його словами, читання різноманітної літератури має вирішальне значення в його успішній кар’єрі. До вашої уваги 10 книжок, які рекомендує Ілон Маск.

«Володар перснів»

Дж. Р. Р. Толкін

У дитинстві Маск дуже багато читав науково-фантастичних книжок. Вони, особливо «Володар перснів» Дж.Р.Р. Толкіна, багато в чому сформували бачення його власного майбутнього. «Герої книжок, які я читав, завжди мали рятувати світ», – сказав він виданню The New Yorker. Це надихає досягати неможливого заради людства.

Путівник «Автостопом по галактиці»

Дуглас Адамс

Маск читав цю книжку в юному віці. Саме вона формувала його спосіб мислення. Пізніше, коли він запустив свій родстер Tesla в космос, на ньому красувався напис «Не панікуй!», який колись прикрашав обкладинки деяких ранніх видань книжки. Коли його запитали в інтерв’ю 2015 року про його улюблені космічні кораблі з наукової фантастики, він відповів, що це той, що описаний в керівництві «Автостопом по Галактиці», який живиться від неймовірного двигуна.

«Конструкції, або Чому не ламаються речі»

Дж. Гордон

Коли Маск заснував SpaceX, він починав з кодування, але взяв на себе зобов’язання вивчати основи ракетобудування. І ця книжка була однією з тих, що допомогли йому в цьому. «Це справді дуже хороша книжка, якщо ви шукаєте підручник з конструкторського проєктування», – сказав Маск в інтерв’ю радіостанції Південної Каліфорнії.

«Бенджамін Франклін: біографія»

Волтер Ісааксон

Маск неодноразово описував Бенджаміна Франкліна, одного з батьків-засновників Америки й досвідченого винахідника, як одного зі своїх героїв. Франклін був одним з перших, хто довів, що блискавка – це електрика. Саме його експеримент з повітряним змієм допоміг винайти громовідвід. Йому також приписують винахід біфокальних окулярів з двома різними оптичними лінзами.

«Штучний інтелект. Етапи. Загрози. Стратегії»

Нік Бострем

Маск неодноразово у своїх інтерв’ю висловлювався про небезпеки, які загрожують людству в разі еволюціонування неконтрольованого штучного інтелекту. «Ми маємо бути дуже обережними зі ШІ, ця технологія потенційно більш небезпечна, ніж ядерна зброя». Щоб усвідомити, в чому саме криються ризики, Маск рекомендує прочитати саме цю книжку, в якій розповідається про те, що трапиться, якщо штучний інтелект перевершить людський.

«Останній винахід людства»,

Джеймс Баррат

На тему загроз ШІ міркує у своїй книжці й Джеймс Баррат, зважуючи всі ЗА і ПРОТИ. На своєму веб-сайті Баррат каже, що книжка частково розповідає «про катастрофічний недолік ШІ, про який ви ніколи не дізнаєтеся від Google, Apple, IBM і DARPA (Агентство перспективних дослідницьких проєктів у сфері оборони, частина Міністерства оборони США)», і Маск з ним в цьому погоджується. «ШІ не обов’язково має бути злим, щоб знищити людство, – якщо у ШІ є мета, а людство просто заважає йому, то він (ШІ), звичайно, знищить людство, навіть не замислюючись над цим», – сказав він.

«Основи»

Айзек Азімов

Крім «Володаря перснів», ця книжка була однією з улюблених Маска в його дитинстві, і саме її історії справили вплив на майбутню кар’єру Маска. У своєму інтерв’ю виданню The Guardian 2013 року він сказав: «Історія вчить нас, що етапи становлення цивілізацій циклічні. Це можна побачити з минулого вавилонян, шумерів, єгиптян, римлян і китайців. Очевидно, що зараз ми рухаємося вгору по спіралі, і, сподіваюся, ми продовжимо в тому ж дусі. Але цього може і не статися. Може трапитися так, що розвиток технологій зупинятиметься».

Читати також: 5 книг до зимових свят, які радить Біл Гейтс

«Торговці сумнівами»,

Наомі Орестес і Ерік Конвей

Якщо ви любите теорії змов, то ця книжка сподобається і вам. Її автори стверджують, що вчені з політичними зв’язками, приховують факти, пов’язані з низкою проблем суспільної охорони здоров’я, такими як тютюн, використання пестицидів і дірки в озоновому шарі планети.

Маск рекомендував цю книжку до прочитання на конференції у 2013 році, а потім у твіттері підкреслив ключовий висновок книжки: ті самі сили, які заперечували, що куріння викликає рак, заперечували небезпеку зміни клімату.

«Ейнштейн. Його життя і його Всесвіт»

Волтер Айзексон

Маск – великий шанувальник робіт Волтера Айзексона. В інтерв’ю 2012 року Маск радив до прочитання біографію Альберта Ейнштейна, людини, яка вписала своє ім’я в науку та історію людства.

Книжка заснована на особистих листах Ейнштейна і досліджує його шлях від молодого розчарованого співробітника з патентів до лауреата Нобелівської премії. Ця історія здатна надихнути кожного досягти неможливе.

Читайте також: 5 книжок із біохакінгу