Як підвищити рівень енергії: радить Оксана Тодорова

Про те, як залишатися енергійними й активними в непростий час, розповідає президентка Асоціації корпоративних медіа України й консультантка власників бізнесу Оксана Тодорова.

Що впливає на наше самопочуття, настрій та рівень енергії? Я впевнена, що наші думки, спосіб життя, масштаб наших цілей і дій. Розглянемо кожну складову докладніше.

Пункт 1: Мислення

На наш стан впливають наші думки.

Що забирає енергію? Насамперед – наші страхи. Коли мислення з раціонального перетворюється на емоційне. Коли підключається так званий рептильний мозок, який має три основні функцій: бий, біжи, завмри.

Що допоможе? Інформаційна гігієна! Знайдіть всю необхідну інформацію про проблему, а потім продовжуйте вирішувати ваші завдання, працюйте над досягненням цілей. Всесвіт не хоче, щоб ви страждали. Своїми негативними думками ви руйнуєте себе, порушуєте емоційний стан ваших дітей. Така поведінка є непродуктивною.

Як діагностувати у себе негативне мислення?

Насамперед дослухайтеся до сигналів вашого тіла. Тяжкі думки – це тяжка енергія, і вона осідатиме внизу хребта. Ви можете відчувати різкий біль у попереку, вам буде важко ходити з розправленими плечима. Тут потрібно частіше нагадувати собі: «Розправ крила, посміхнись, думай про користь, яку ти можеш принести своїй сім’ї та своєму оточенню».

Оксана Тодорова. Організаторка щорічного бізнес-форуму «Інновації в комунікаціях. Тренди» і конкурсу «Найкраще корпоративне медіа України» (з 2006 року). Постійна доповідачка на спеціалізованих конференціях, фестивалях і форумах. Консультантка власників бізнесу, магістерка за фахом «міжнародний маркетинг і реклама», має сертифікат MBA Professional of Management & Marketing Universal Business School.

Кожна людина – це енергетично-інформаційна система. Негатив – то каміння, яке ми набираємо, коли дивимось тривожні новини. Тому його необхідно позбуватись, інакше ця інформація «ущільнюється» в нашому тілі та навіть викликає фізичний біль. Також маркером тривожного стану може бути ситуація, коли ви прокидаєтесь вночі й потім не можете заснути. Це сигнал невротичного стану.

Ще однією важливою причиною зниження енергії є претензії до оточення і відсутність вдячності. Наші претензії погіршують самопочуття, забирають сили. Метафорично їх можна уявити як безліч ниточок, товстих канатів і навіть батогів, за які зовнішній світ смикає нас, наші думки й наше тіло.

Практика вдячності

Я візуалізую великий циферблат і фіксую увагу на кожній цифрі, від 1 до 12, й одночасно роблю вдих/видих. На кожному вдиху я забираю геть всі свої претензії до зовнішнього світу й на видиху спрямовую y простір любов і подяку. Звісно, добре відслідковувати, скільки претензій протягом дня ми маємо до тих, з ким спілкуємося. І поступово відмовлятися від такого непродуктивного стилю мислення.

Резюмуємо перший пункт – мислення

  • Дотримуємось інформаційної гігієни, позбуваємося страхів.
  • Забираємо претензії, спрямовуємо в оточення світло любові та вдячності.

Пункт 2: Спосіб життя

Дисбаланс погіршує самопочуття. Ми або гіперактивні, або знесилені. Обидва стани – це крайність. Я можу порадити кілька практик, щоб досягти балансу й стабільності. Ці вправи я виконую вже багато років, тому сміливо їх рекомендую. Головне – системність.

Підвищуємо рівень енергії, посилюємо тонус та поліпшуємо самопочуття: комплекс від Оксани Тодорової

Важливий момент! Великі емоційні блоки в нашому тілі прибирають фізичні вправи. Медитація може навіть підсилити тривогу, тому раджу спочатку фізичні вправи, а згодом – медитацію.

Три щоденні вправи

  • Стати рівно, руки за головою, 120 нахилів у сторони.
  • 30 присідань.
  • 20 відтискань.

Ці нехитрі вправи підтримуватимуть у тонусі ваше фізичне тіло. Також я практикую дихальні вправи (пхастрика пранаяма, уддіяна батха) та медитацію із зосередженням уваги на чакрах.

«Де увага, там ці», — підкреслюють ті, хто практикує цігун, стародавнє китайське мистецтво саморегуляції енергії ці. А це означає, що якщо ми блукаємо в своїх думках і проблемах, ми втрачаємо енергію. Коли ви відчуваєте своє тіло, фокусуєтеся на розслабленні, любові та вдячності, ви оновлюєтеся.

Що ще? Звісно, раціональне харчування, склянка води зранку, здоровий сон. Подумайте, перш ніж випити другу чи третю чашку кави – судини мозку та серця ефективніше включити в процес підвищення життєвої енергії за допомогою контрастного душу: кілька хвилин під гарячим душем і 10-20 секунд під холодним. Це «тренує» капіляри, поліпшує кровообіг і зміцнює імунітет.

Резюмуємо другий пункт – спосіб життя

  • Вводимо корисні звички: системні вправи щодня, медитація, контрастний душ, раціональне харчування, споживаємо достатньо води.
  • Фізичні вправи дають енергію для трансформації, ми стаємо більш гнучкими і легше сприймаємо зміни.

Пункт 3: Масштаб наших цілей і дій

Протягом дня ми здійснюємо безліч різних дій для підтримки своєї фізіології. Ми спимо, прокидаємося, готуємо страви, їмо… А що цінного ми робимо? Що створюємо? Як наше життя впливає на інших? Як виходимо за межі простої фізіології? Який сенс у всьому, що відбувається?

Поставте мету, що виходитиме за межі власного его, чи знайдіть діло до душі. Це може бути волонтерський рух, допомога літнім людям, підтримка проєктів для людей із зони ризику. Чим масштабніша та корисніша справа, тим більшим буде приплив наснаги, з’явиться сенс і сили, щоб нею займатися.

Хобі для душі – теж помічна річ для підтримки внутрішнього балансу. Це може бути співи, танці, плетіння, макраме, створення музичних інструментів чи навіть індіанських луків і стріл. У наш фантастичний час всьому можна навчитися завдяки онлайн майстер-класам, вебінарам, навчальним відео.

На марафонських дистанціях перемогу здобуває той, хто отримує задоволення від процесу, а не той, хто прагне лише досягнень. Мені дуже подобається вислів: «Коли ми підкорюємо вершину, ми маємо тільки ту любов, вдячність і ту глибину щастя, що принесли з собою». Тому улюблена справа здатна наповнити нас додатковою енергією, дати відчуття стабільності та внутрішньої гармонії.

Резюмуємо третій пункт – цілі та дії

  • Приєднуємося до масштабних проєктів, які приносять користь суспільству.
  • Знаходимо справу до душі.

Я бажаю всім нам стати більш відповідальними – за свої думки, інформаційну гігієну, стиль і спосіб життя, свої звички і ті цілі, що наповнюють наше життя сенсом.

Про авторку

Оксана Тодорова – президент Асоціації корпоративних медіа України, письменниця, художниця, організаторка щорічного бізнес-форуму «Інновації в комунікаціях. Тренди» і конкурсу «Найкраще корпоративне медіа України» (з 2006 року). Постійна доповідачка на спеціалізованих конференціях, фестивалях і форумах. Консультантка власників бізнесу, магістерка за фахом «міжнародний маркетинг і реклама», має сертифікат MBA Professional of Management & Marketing Universal Business School.

Авторка бізнес-монографій:

  • «Корпоративне видання на 200%»
  • «Корпоративні медіа: тисни сюди!»
  • «PR у цифрову еру. Мистецтво комунікацій»
  • «Інновації в комунікаціях»
  • «Майбутнє: тренди та ідеї»
  • «Енергія креативу. Банк ідей для бізнес-комунікацій»