Гід

5 речей, які варто зробити хоч раз у житті

Є у світі унікальні речі. Й вони можуть стати пригодою всього вашого життя. Вони подарують емоції, про які ви будете згадувати завжди.

Відчути жар лави

Острів Гаваï, США

На Гаваях туристи не так бояться вивержень, як прагнуть їх. Головний острів архіпелагу — серед небагатьох місць на планеті, де можна безпечно спостерігати процес. Причому вулкан Мауна-Лоа — найбільший у світі, а Кілауеа — найактивніший. Виверження майже постійні. А як же туризм і безпека? Завдяки щитовій формі вулканів лава не вибухає у кратері, а спокійно витікає з тріщин на площі десятків квадратних кілометрів. Є екскурсії до потоків лави, гейзерів, фумарол, застиглих лавових «дерев», походи підземними лавовими трубами, поїздки катером туди, де лава бореться з морем. Фантастика?

Гавайська реальність!

лава на гаваях

діючий вулкан на гаваях

Порибалити з птахами

Гуйлінь, Китай

На мальовничій річці Ліцзян у Китаї є 1300-літня традиція ловити рибу з допомогою бакланів. Вони пірнають із бамбукового плоту або човна. Щоб птах не ковтав здобич, йому злегка перев’язують шию. Забираючи велику рибу, господар навзамін дає дрібненьку, інакше ловець влаштує страйк. Риболовлі передує туристична фотозйомка біля берега, а потім — як домовитеся: можливі повноцінна фотосесія, спостереження за процесом, ваша безпосередня участь у ньому або навчання стародавній премудрості. І звичайно, вечеря із традиційними рибними стравами. А краєвиди… Пейзажі на річці Ліцзян інакше, ніж бездоганними творами мистецтва, і не назвеш.

 ловля риби з допомогою бакланів

Знайти трюфелі

Істрія, Хорватія

На півострові Істрія в Хорватії збирання цих земляних грибів більше відповідає назві «тихе полювання», ніж у наших лісах, адже ходять на нього із собаками. Трюфелі до 2000 євро за кілограм — мрія кожного грибника! Туристи вирушають на «сафарі» зі спеціально навченими песиками, які винюхують гриби, що ховаються під землею. У Франції «полюють» на трюфелі зі свиньми, але собаки, на відміну від них, ніколи не схряцають цінний гриб. Трюфельний сезон — із кінця вересня по листопад включно. Тоді містечками Істрії прокочується фестиваль трюфелів, але скуштувати незвичні страви чи напої — як вам кава з трюфелями? — на півострові можна у будь-який сезон.

собака находить трюфель

Погодувати скатів

Мальдивські острови

На Мальдивах, на деяких острівцях-готелях, гостям влаштовують суто океанський атракціон. О п’ятій вечора, мов за розпорядком, вода біля пляжу аж закипає, і з неї сунуть просто на пісок пласкі круглі туші з виряченими очима, величезними ніздрями й півтораметровими хвостами. І вони знають, чого хочуть, — на них чекає полуденок. Добрі руки туристів простягають скатам заздалегідь куплену сріблясту рибку, й ті стрибають за нею на берег, рохкаючи і налазячи одне на одного. Ажіотаж неабиякий! Скатів можна погладити й навіть підняти з води для фото, але то вже екстрим.

люди годують скатів