Гід

Граємося з наукою: музей, де цікаво дітям і дорослим

Якщо ви раптом натрапите на фото будівлі цього музею, то можете вирішити, що це декорація до фантастичного фільму. Велетенський скелет чудернацької риби — не інакше. Перша думка: тут можна зробити неймовірні фоточки. Друга: то що ж це таке? Знайомтеся: Науковий музей принца Філіпа у Валенсії, один із найцікавіших і найбільш інтерактивних музеїв світу.

Науковий музей принца Філіпа є частиною футуристичного Міста мистецтв і науки, куди також входять океанографічний парк, кінотеатр і палац мистецтв. Автором шедевру архітектури став Сантьяго Калатрава. Музей відкрито у 2000 році, і з того часу в ньому побували кілька десятків мільйонів відвідувачів. А девізом цього палацу науки й техніки стало – «Не чіпати, не думати і не відчувати – заборонено!».

Вже майже відразу біля входу відвідувачі натикаються на інкубатор для циплят. Дітей не відірвати, та й дорослих охоплює азарт: всів чекають на вилуплювання пташеняти.

Тут розповідають про найважливіші наукові відкриття людства. Музейні експонати ілюструють різні явища в галузі фізики, хімії, біології, географії. Завдяки їм можна побачити звук, відчути колір або прогулятися лісом з хромосом, дізнатися, як вилуплюються курчата або як засмажити яйце із застосуванням рідкого азоту. У музеї також проходять концерти, спектаклі, семінари, дослідження, спеціальні заходи, в яких наука, творчість і музика об’єднуються у щось досі небачене й нечуване.

У музеї функціонують тимчасові й постійні експозиції. Щоб зрозуміти, як тут усе влаштовано, прогуляймося його поверхами.

Нульовий поверх

Арки комунікації

Найцікавіше тут — «Арки комунікації», величезна арка, відстань між кінцями якої становить 50 метрів. Особливість у тому, що люди, які стоять по різні її боки арки, можуть розмовляти одне з одним, ніби телефоном. Як це можливо, пояснюють закони фізики. Виставка «На колесах» розповідає історію виникнення та розвитку велосипеда від стародавніх часів до сьогодення.

Перший поверх

Тут можна зазирнути у «Мурашник», який відтворює домівку мурах-листорізів, відомих тим, що вирощують собі гриби для харчування. Після того вирушайте до «Театру електрики», щоб узяти участь у дивовижних експериментах, серед яких – створення справжніх блискавок на електромагнітному генераторі Ніколи Тесли.
Ще один велетенський експонат музею – маятник Фуко заввишки 34 метри та вагою 170 кг, один із найбільших у світі. Цикл його повного оберту становить 34 години, хоча, зрештою, починаєш розуміти, що обертається не сам маятник, а планета Земля і ми з нею.

маятник Фуко

Другий поверх

Весь другий поверх об’єднаний назвою «Спадок науки» і складається з виставок, присвячених життю та науковій спадщині відомих вчених, лауреатів Нобелівської премії з біохімії, нейробіології, гематології, імунології.

Третій поверх

Тут працює виставка «Без гравітації» − спільний проєкт з Європейською космічною агенцією (ESA), що розповідає про явище гравітації, а «Космічний тренажер» імітує перебування на Міжнародній космічній станції. «Мандрівка у космос» триває майже пів години, а «космічний екіпаж» складається з 8 людей.

виставка "Без гравітації"

З космосу – прямісінько до «Лісу хромосом». 23 пари гігантських хромосом ілюструють геном людини. Виставка дає відповіді на питання: скільки води в людському тілі? який наш хімічний склад? чому ми чуємо? куди потрапляє кров із серця?

 

Ліс хромосом

Вартість квитків: стандартний 8 євро, пільговий 6,20 євро, шкільні групи 4,30 євро, групові 5,80 євро (більше за посиланням).

Час роботи: залежно від сезону.

Як дістатися: прямих рейсів з України до Валенсії немає, але в теплу пору року можна скористатися чартером компанії Yanair, заповнивши заявку за посиланням. До самого музею можна дістатися потягом метро, лінія 3 до станції «Аламеда», або автобусами EMT №1-13-14-15-19-35-95-40 до зупинки «Умбракле».