Дайджест

Маловідомі цікавості про Японію

Ця країна не схожа на жодну іншу. Дивні традиції Японії спонукають допитливих людей з усього світу якщо не навідатися туди, то принаймні ретельніше ознайомитися з разючою культурою Японії.

Незвичайні факти про Японію. Дивні розбіжності:

Найбільш замкнутий народ – і водночас притискаються в метро

Особливості Японії зумовлені тим, що вона стоїть ніби осібно на земній кулі. Країна зазнала мінімального впливу західної культури, що пояснює незвичні для нас особливості менталітету. Так, японці загалом дуже замкнуті й сором’язливі. Через те вони уникають прямого погляду в очі – в Японії це вважається щонайменше неввічливо. Японці, на противагу європейцям, дуже поважають особистий простір. Очевидці розповідали, що в них навіть є спеціальні зони для людей, які стоять у черзі: коли черга рухається, людина просто переступає на іншу зону – щоб ніхто не стояв впритул. Любителі притиснутися до симпатичної дівчини однаково знаходять способи досягти свого – наприклад, у метро в годину пік. Проте передбачливі японці й тут виявили винахідливість – спеціальні вагони для жінок.
японське метро жінка та чоловіки

Любителі жорсткого порно з найменшим відсотком збочень і зґвалтувань

Японці обожнюють порно-комікси – вони в них називаються хентай і продаються в кожному кіоску поряд з пресою, а у великих книгарнях під «полуничку» відводиться цілий поверх. Купити її може навіть дитина. А потім спокійнісінько собі читати в метро, загорнувши у папір. У вільному доступі й порно-канали. Японці особливо полюбляють такі жанри, як садо-мазо та секс із підлітками. До речі, вік згоди – 13 років. Себто з цього віку можна займатися сексом, і партнера за це не покарають. Також в одному з районів Токіо – Шинджуку-Ні-Чеме – найбільша в світі концентрація гей-барів. При цьому Японія – країна з найменшим відсотком зґвалтувань, вуличних збочень, харасменту, педофілії та інших бридких речей сексуального характеру. А ще третина весіль у Японії – часто-густо не фінал романтичних стосунків між двома закоханими, а результат роботи сватів чи перемовин між батьками. Все тому, що японцям почасти дуже важко відкрито виявити почуття, освідчитись для них – справжній подвиг. Ще один цікавий факт про Японію стосується Дня усіх закоханих. У цей день говорити про свої почуття дозволяється виключно дівчатам і жінкам. Напевно, свято вигадали, бо на освідчення сором’язливих чоловіків можна чекати роками.
японія місто токіо

Читайте також: 55 найцікавіших фактів про Африку

Японці працюють до скону, але живуть найдовше

Ще один японський парадокс. Про японців-трудоголіків знають у всьому світі. Це вони працюють по 18 годин, мають 4 дні відпустки, їдять і сплять на робочому місці, а коли вся країна святкує прихід до влади нового імператора – страждають цілих 10 днів, бо весь цей час вся країна відпочиває. Лише в японській мові є термін «кароши», що означає «смерть від перевтоми». Такі випадки дуже часто трапляються в метро – говорять туристи, які побували в Японії. Однак Японія вважається країною довгожителів. Середня тривалість життя – 83 роки, а осіб, які відсвяткували 100-літній ювілей, в країні налічується понад 50 тисяч. Однак про забезпечену старість щасливі довгожителнічна японіяі мусять подбати самі, оскільки поняття «пенсіонер» там немає. Людина працює доти, доки їй дозволяє здоров’я. Певно, аби на схилі літ ні в чому собі не відмовляти. Бо максимум, що заплатить держава сивочолому японцю – 250 доларів.

Підігрівають асфальт, але не будинки

У Японії асфальти з підігрівом – тому тут ніколи не буває ожеледиці чи інших капостей погоди на дорогах. Натомість центрального опалення в японських будинках немає. Кожна родина дбає про обігрів своєї оселі самостійно.

Обожнюють котів і їдять дельфінів

Японці – дуже чутливі й зворушливо ставляться до тварин. Вони радше заведуть котика, аніж зважаться на народження дитини. Водночас тут полюють на дельфіна, адже м’ясо благородної тварини в Японії вважається делікатесом: з нього готують суп, шашлик (кусіякі) і навіть їдять його сирим. Гурмани переконують, що це м’ясо дуже смачне й специфічне, ні на що не схоже. А ще воно дуже корисне й дієтичне. Окрім того, у Японії популярна також сира конятина.

японський котик на щастя

Струнка нація, що схиляється перед борцями сумо

Чи не м’ясом дельфіна чи коня, поряд з іншими японськими смаколиками, пояснюється вроджена тендітність японців і японок?

сумоїсти сумо

Знайти серед них людину із зайвою вагою практично неможливо. До речі, чоловіки нерідко трохи переймаються щодо надмірно худорлявої комплекції. Мабуть, з тієї самої причини обожнюють борців сумо – національного спорту цієї країни.

Чисті вулиці, бо сміття несуть додому

Ще один незвичайний факт про Японію – на вулицях ніде діти сміття. Немає не те що сміттєвих звалищ чи контейнерів, а навіть банальних смітників. Звісно, сміття теж немає. Усе тому, що японці несуть його додому. Там відсортовують і далі несуть на спеціальні станції з перероблювання. Для Японії характерне безвідходне виробництво.

Консервативні і водночас вражають весь світ шаленістю креативу

Країна чайних церемоній, Японія водночас може похвалитися буйством субкультур, безпрецедентних коміксів і геть божевільною рекламою. Сучасне японське мистецтво підкорило серця любителів шок-арту довершеністю подачі, яка могла народитися лише у свідомості японця. Небачений креатив торкнувся навіть японської комерційної реклами, деякі зразки якої спокійнісінько можуть претендувати на статус шедевра короткометражного арт-хаусу. А що вже говорити про глобальні речі, на зразок фільмів Такеши Кітано, j-rock тощо.

Читайте також: 7 дивовижних парків світу

Дрібниці життя

Звісно, найцікавіші факти про Японію стосуються не лише культурних розбіжностей, а й дрібних особливостей. Які ще незвичайні факти про Японію можна згадати?

 • Вази з парасольками просто на вулицях. Можна взяти будь-яку, коли йде дощ, а потім поставити у найближчу порожню вазу.
 • Відсутність нецензурних висловів. Найгірша лайка – «бака», що в перекладі означає «нерозумна людина». До речі, американців вони називають «бака-гайдзін». «Гайдзін» з японської – «іноземець».
 • Найшвидші у світі потяги, які не запізнюються більше ніж на 1 хв. Єдина причина запізнення потяга – якщо хтось стрибнув під його колеса.
  найшвидші поізди світу
 • Токіо вважається найбільш безпечним мегаполісом. Навіть шестирічні діти можуть їздити громадським транспортом самостійно.
 • Капсульні готелі. Номери в них – невеличкі комірки, розмір яких дає змогу спати, сидіти чи дивитися телевізор. На кшталт комфортабельного купе. Втім, такі готелі є вже не лише в Японії.
 • У Японії вітаються спершу з чоловіком, його ж першого й обслуговують, наприклад у ресторані. Така от гендерна нерівність.
 • Кафе для самотніх, де підсаджують величезні іграшки, аби відвідувачу було не так самотньо.
  японсбке кафе з великими іграшками
 • Місяці не мають назв, а позначаються цифрами.
 • У Японії культивують квадратні кавуни – їх легше транспортувати.

Звісно, це далеко не всі незвичайні факти про Японію. Бо подейкують, що зрозуміти й пізнати її вповні може лише японець – та й то не факт. Країна ця – немов книжка, читати яку завжди не нудно. А кожен, хто має змогу на власні очі побачити, що цікавого в Японії, насправді буде здивований, якою несподіваною може бути культура іншої країни.